آتش سوزی انبار لوازم ساختمانی در مجیدیه

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از آتش سوزی در یک انبار کالا در محله مجیدیه خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت وگو با گیل 25، در این باره گفت: در ساعت 16:04 ظهر امروز یک مورد حادثه حریق در یک انبار نگهداری از کالا به سامانه 125 اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان چهار ایستگاه را به همراه خودروی حامل تجهیزات تنفسی، نردبام و… به محل حادثه واقع در مجیدیه شمالی اعزام کرد. 

وی با بیان اینکه عوامل آتش نشانی ظرف مدت پنج دقیقه در محل حاضر شدند، گفت: محل حادثه یک منزل مسکونی یک طبقه قدیمی به مساحت حدود 120 مترمربع بود که به انبار نگهداری از لوازم ساختمانی نظیر یونولیت، فوم، لوله پولیکا و … بدل شده بود. جنس این مواد به گونه ای بود که دود زیادی تولید کرده و دود برخاسته از این حریق تا شعاع چند کلیومتری نیز قابل رویت بود.

ملکی با بیان اینکه داخل تاق و حیاط ساختمان نیز مملو از لوازم ساختمانی بود، گفت: تمام این مواد کاملا شعله ور شده و با توجه به اینکه این ساختمان در بین چند ساختمان بلندمرتبه قرار داشت، احتمال سرایت به اماکن مجاور نیز وجود داشت. در این شرایط عوامل آتش نشانی از چند جهت اقدامات خود برای اطفای حریق را آغاز کرده و در گام نخست با استفاده از کف موفق به کنترل آتش و جلوگیری از گسترش آن شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد: پس از آن هم عملیات اطفاء ادامه پیدا کرد و سرانجام آتش نشانان موفق به اطفاء کامل شعله های آتش در این ساختمان شده و پس از انجام عملیات لکه گیری و تخلیه دود در حوالی ساعت 18 با تحویل محل به مالکان و عوامل انتظامی به ماموریت خود خاتمه دادند.

وی با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کارشناسان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران بررسی و اعلام خواهد شد، اظهارکرد: خوشبختانه این حادثه مورد مصدوم یا فوتی نداشت و تنها خسارات مالی سنگین برجای گذاشت.

آتش سوزی انبار لوازم ساختمانی در مجیدیه
آتش سوزی در انبار

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آتش سوزی انبار لوازم ساختمانی در مجیدیه" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آتش سوزی انبار لوازم ساختمانی در مجیدیه"، کلیک کنید.