آغاز واکسیناسیون پنوموکوک و روتاویروس در هرمزگان

آغاز واکسیناسیون پنوموکوک و روتاویروس در هرمزگان

گیل 25/هرمزگان طرح واکسیناسیون روتاویروس و پنوموکوک در هرمزگان و شش استان دیگر کشور، امروز آغاز شد.

به گزارش گیل 25 به نقل از معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، این مراسم بخشی از «پویش ملی کودک سالم، ایران سلامت» شامل رونمایی از سند درمان کودکان زیر هفت سال و آغاز رسمی تزریق روتاویروس و پنوموکوک بود.

عبدالجبار ذاکری گفت: این طرح در استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان و ایلام اجرا می شود.

ذاکری افزود: در این طرح از این پس در هرمزگان نیز دو واکسن پنوموکوک و روتاویروس به واکسیناسیون روتین کودکان اضافه شد.

وی گفت: تزریق واکسن پنوموکوک از بهمن ماه در شهرستان بندرخمیر آغاز شده بود که از امروز در سراسر استان تزریق می شود.

ذاکری افزود: واکسن پنوموکوک برای پیشگیری و مقابله با بیماری های ناشی از باکتری پنوموکوک تزریق می شود که از بیماری های مننژیت، ذات الریه، عفونت گوش میانی و عفونت منتشرفخونی جلوگیری می کند و در 2، 4 و 12 ماهگی تزریق می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گفت: واکسن روتاویروس نیز از اسهال های حاد آبکی ناشی از روتاویروس پیشگیری می کند.

وی افزود: بررسی ها در هرمزگان نشان می دهد که 65 درصد از اسهال های حاد آبکی ناشی از این ویروس است که واکسن آن به صورت خوراکی در 2، 4 و 6 ماهگی خورانده می شود.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز واکسیناسیون پنوموکوک و روتاویروس در هرمزگان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز واکسیناسیون پنوموکوک و روتاویروس در هرمزگان"، کلیک کنید.