آمادگی کامل ایران برای انتقال تجربیات پلیسی به کشور عراق – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

آمادگی کامل ایران برای انتقال تجربیات پلیسی به کشور عراق - خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری گیل 25، سردار احمد رضا رادان فرمانده کل انتظامی کشور در دیدار با عبدالامیر الشمری وزیر کشور عراق ضمن خوش آمدگویی به وی و هیات همراه اظهار داشت: گرچه به نوعی ما داغدار شهادت رییس جمهور عزیزمان و تعدادی از همراهان وی هستیم ولی ما ایرانی ها بر این باوریم که دیدار دوستانمان در این مواقع تسلی دل ما خواهد بود.

وی افزود: بی صبرانه منتظر این دیدار بودیم و امیدوارم در مدتی که در کشور ما مهمان هستید به شما خوش بگذرد و توافقات به دست آمده منجر به امنیت بیشتر دو کشور شود.

فرمانده کل انتظامی کشور در ادامه با بیان اینکه وقتی گزارش سفر به کشور عراق را برای مقام معظم رهبری و رییس جمهور شهید ارایه دادم ابراز خوشحالی کردند و گفتند: برای مسوولان عراقی خصوصاً نخست وزیر جناب آقای السودانی دعا می کنند.

وی با اشاره به دستاوردهای سفر به عراق خاطرنشان کرد: بعد از این سفر چندین هیات از کشور عراق به ایران آمدند و از بخش های مختلف پلیس ایران بازدید کردند که امیدوارم این بازدیدها منجر به رضایت و امنیت مردم دو کشور شود.

سردار رادان با بیان اینکه پلیس ایران در همه بخش ها آمادگی کامل دارد تا تجربیات خود را در اختیار کشور دوست عراق بگذارد، افزود: همه بخش های انتظامی از جمله پلیس سایبر، راهنمایی و رانندگی، یگان ویژه، آموزش و دانشگاه، مبارزه با مواد مخدر و مبارزه با تروریسم و خاصه همکاری در زمینه مراسم بزرگ اربعین می تواند بخش هایی باشد که همکاری در آن ها نیاز هر دو کشور است.

وی در پایان گفت: باید یک تشکر ویژه نیز در خصوص همکاری در جهت تسهیل تردد زایران در اربعین سال گذشته داشته باشم و امیدوارم امسال نیز این همکاری متقابل افزایش و سهولت تردد و امنیت زایران فراهم شود.

مناسبات ایران و عراق برای 2 کشور و منطقه اثرگذار است

در ادامه این دیدار نیز وزیر کشور عراق در سخنانی گفت: روابط و مناسبات برای دو کشور ایران و عراق بسیار حایز اهمیت است و باید تلاش کنیم به دلیل تاثیرگذاری در کل منطقه این روابط و مناسبات گسترش یابد.

عبدالامیر الشمری وزیر کشور عراق اظهار داشت: در ابتدا مراتب تسلیت خود را برای شهادت رییس جمهور و همراهان وی را اعلام می کنم و باید بگویم که این ضایعه اسفناک مربوط به ایران نبود و شامل کلیه امت های اسلامی است چراکه آقای رییسی یاور مظلومان بود و قدم های بسیاری برای یاری رسانی به آنان برداشته بود.

وی ادامه داد: جا دارد از مهمان نوازی گرم و کریمانه شما که در این سفر نسبت به ما داشته اید کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم.

وی ادامه داد: قطعاً ثمره این سفر تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم بر ملت های ما دارد و تحولات سیاسی منطقه می طلبد که به دور از هر چالشی روابط ارتقا یابد.

عبدالامیر الشمری خاطرنشان کرد: مناسبات ایران و عراق به نحوی است که می تواند تاثیرگذار در امنیت بین المللی باشد و از این رو برنامه دولت متبوع ما تقویت همه جانبه روابط با جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر کشور عراق افزود: در این سفر در زمینه های مختلفی همچون مبارزه با تروریسم و مواد مخدر، جرایم سازمان یافته، مرزبانی و پلیس سایبری توافقاتی صورت گرفت و امیدواریم بتوانیم این روابط را گسترش و به امنیت مردم هر دو کشور کمک کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمادگی کامل ایران برای انتقال تجربیات پلیسی به کشور عراق – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمادگی کامل ایران برای انتقال تجربیات پلیسی به کشور عراق – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.