آموزش مجازی هلال احمر به بیش از 3 میلیون نفر/ حضور سالانه 1 میلیون نفر در آموزش های حضوری

آموزش مجازی هلال احمر به بیش از 3 میلیون نفر/ حضور سالانه 1 میلیون نفر در آموزش های حضوری

مدیرکل آموزش های همگانی جمعیت هلال احمر از حضور بیش از 3 میلیون نفر در دوره های آموزش مجازی جمعیت هلال احمر خبر داد.

نواب شمس پور در گفت وگو با گیل 25 با بیان اینکه برابر قانون مدیریت بحران کشور، مسیولیت آموزش همگانی در برابر سوانح و حوادث بر عهده جمعیت هلال احمر قرار گرفته است، گفت: در همین راستا نیز از تمام ظرفیت ها برای آموزش به مردم بهره گرفته شده است، استفاده از بستر اینترنت و آموزش آنلاین، خانه های هلال، حضور در پادگان ها و مدارس و مراکز آموزشی، آموزش در شعب و … از جمله این موارد است.

وی آموزش را از مهم ترین اجزای آمادگی و پیشگیری و کاهش خطر و همچنین مدیریت بحران خواند و گفت: این آموزش است که می تواند نیروها و مردم و گروه های مختلف را تربیت و برای مواجهه با حوادث و سوانح آماده کند، در کنار آن برگزاری مانورها نیز موجب می شود که این آموزش ها تکرار و به نوعی برای مردم یادآوری شود.

شمس پور با بیان اینکه آموزش همگانی، وظیفه اصلی و همیشگی جمعیت هلال احمر ، گفقت: یکی از فعالیت های اصلی نهضت 150ساله بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، آموزش از جمله آموزش کمک های اولیه است و جمعیت هلال احمر نیز باتوجه به تعدد سوانح و حوادث در کشورمان اعم از زلزله و سیل، چند سالی است که به بحث پیشگیری و کاهش خطر ورود جدی تری کرده و آمادگی برای مخاطرات را برای جامعه انجام می دهد.

شمس پور با اشاره به اینکه حوادث و بلاهای طبیعی در ذات طبیعت وجود دارد و باعث تکامل و رشد طبیعت می شود، گفت: ما برای کاهش آثار مخرب بلایای طبیعی باید یک نوع هم زیستی داشته باشیم و از خطرات پیش رو بکاهیم، این موضوعی است که در آموزش های جمعیت هلال احمر نیز به آن پرداخته می شود.

مدیرکل آموزش های همگانی جمعیت هلال احمر در تشریح دسته بندی آموزش های جمعیت هلال احمر، گفت: آموزش ها در جمعیت هلال احمر به سه دسته تقسیم بندی می شود. آموزش های حضوری ما در شعب و خانه های هلال احمر و در دل محلات و مساجد ارایه می شود که سالانه حدود یک میلیون نفر این آموزش ها را فرا می گیرند و البته امیدواریم که همه مردم کشورمان آمادگی های لازم را در برابر مخاطرات طبیعی داشته باشند و اصول خود امدادی و کمکهای اولیه را فرابگیرند.

وی ادامه داد: بخش دیگری از آموزش های ما نیز به صورت مجازی ارایه می شود که تاکنون بیش از سه میلیون نفر در دوره های مجازی شرکت کردند. دسته سوم نیز آموزش های عمومی ماست که در هر مناسبت و فضای تجمعات مردمی نیز آموزش ایستگاهی را تدارک می بینیم.

شمس پور با بیان اینکه آموزش های هلال احمر به صورت رایگان ارایه می شود گفت: شعار ما در جمعیت هلال احمر، آموزش همگانی در هر زمان و هر وقت و برای همه است.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آموزش مجازی هلال احمر به بیش از 3 میلیون نفر/ حضور سالانه 1 میلیون نفر در آموزش های حضوری" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آموزش مجازی هلال احمر به بیش از 3 میلیون نفر/ حضور سالانه 1 میلیون نفر در آموزش های حضوری"، کلیک کنید.