آندرویل، پهپاد خودمختار پنتاگون / عکس

به گزارش خبرگزاری گیل 25، ماه گذشته، Anduril یکی از دو شرکتی بود که به همراه پیمانکار دفاعی جنرال اتمیکس برای نمونه اولیه نوع جدیدی از جت جنگنده خودمختار به نام هواپیمای رزمی مشارکتی یا CCA برای نیروی هوایی و نیروی دریایی ایالات متحده انتخاب شد. اندوریل در رقابت با بویینگ، لاکهید مارتین و نورثروپ گرومن انتخاب شد.

لاکی مدت کوتاهی پس از بستن قرارداد در پلتفرم شبکه اجتماعی X نوشت: «اندوریل ثابت می کند که با تیم و مدل کسب وکار مناسب، شرکتی هفت ساله می تواند با بازیکنانی که بیش از 70 سال حضور داشته اند، پا به پا شود.»

آن مدل کسب وکار باعث شده است تا Anduril روی تحویل سریع پهپادها، زیردریایی ها و سایر سخت افزارهای مجهز به نرم افزار پیشرفته با هزینه ای نسبتاً کم تمرکز کرده است. این انتخاب همچنین نشان دهنده تغییر دیدگاه آمریکا در جنگ است که به سمت توسعه سریع تر سیستم های ارزان تری می رود که نرم افزار و خودمختاری بیشتری دارند.

ازدحام پهپادهای مرگبار در جنگنده خودمختار پنتاگون!/ عکس

به نظر می رسد سرمایه گذاران فکر می کنند که چنین ایده ای کار می کند. بر اساس گزارش Pitchbook که سرمایه گذاری استارت آپ ها را دنبال می کند، Anduril در مجموع 2٫3 میلیارد دلار سرمایه جذب کرده و به گفته The Information، به دنبال 1٫5 میلیارد دلار سرمایه بیشتر است.

نیروی هوایی ایالات متحده می خواهد پهپادهای جدید CCA در مقایسه با هواپیماهای بدون سرنشین موجود که هنوز به شدت به کارکنان زمینی وابسته اند، توانمندتر و مستقل تر باشند. پهپادهای CCA قرار است طیف گسترده ای از ماموریت ها، از جمله شناسایی، حملات هوایی و جنگ الکترونیک را انجام دهند. بخش اصلی این برنامه توسعه نرم افزار هوش مصنوعی جدید برای کنترل هواپیما است که می تواند به طور مستقل در محدوده وسیع تری از موقعیت ها نسبت به سیستم های نظامی موجود، که معمولاً تنها در شرایط محدود مستقل هستند، عمل کند.

منبع: wired

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آندرویل، پهپاد خودمختار پنتاگون / عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آندرویل، پهپاد خودمختار پنتاگون / عکس"، کلیک کنید.