“اتوبوس پارک کردن” چگونه وارد ادبیات فوتبالی شد؟

"اتوبوس پارک کردن" چگونه وارد ادبیات فوتبالی شد؟

ژوزه مورینیو سال 2004 عبارت اتوبوس پارک کردن را وارد ادبیات فوتبالی کرد.

به گزارش گیل 25، امروزه هر بار که یک تیم تاکتیک کاملا دفاعی را برای مسابقه انتخاب می کند، می گوییم “اتوبوس را پارک کرد”. به این ترتیب ریال مادرید در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برابر سیتی اتوبوس پارک کرد اما این عبارت دقیقا چگونه و چطور وارد ادبیات فوتبالی شد؟ بیایید آن را بفهمیم.

عبارت «پارک کردن اتوبوس» اولین بار از سوی ژوزه مورینیو بیان شد. در 19 سپتامبر 2004، چلسی در خانه مقابل تاتنهام به تساوی بدون گل رسید. پس از پایان مسابقه، ژوزه حریف خود را متهم کرد که نمی خواست فوتبال بازی کند.

مورینیو بعد از بازی گفت: آنها فوتبال بازی نکردند و فقط از دفاع می کردند، دفاع می کردند و دفاع می کردند. آنها یک اتوبوس با خود آوردند و جلوی دروازه گذاشتند. من خیلی ناراحتم چون فقط یک تیم می خواست برنده شود. اگر فوتبالی را که بازی کردیم در نظر بگیریم، نتیجه ناعادلانه است.

آن روز، مورینیو، شاید چیزی از تاتنهام یاد گرفت. مورینیو توانست هنر اتوبوس پارک کردن را به بالاترین سطح ارتقا دهد. در سال 2010، اینتر که ده نفره شده بود، با جان و دل  برابر بارسلونا گواردیولا دفاع جانانه کرد و به فینال لیگ قهرمانان رسید. ژوزه آن مسابقه را اینگونه توصیف می کند: اتوبوس را پارک نکردیم. کل هواپیما را پارک کردیم و بال هایش را باز کرد.

در سال 2014، اتوبوس مورینیو  که در آن زمان کیفیت زیادی داشت، لیورپول را از قهرمانی در لیگ برتر محروم کرد. همان سقوط استیون جرارد! اگر چلسی در نیمه دوم از هم می پاشید و تسلیم می شد، لیورپول قهرمان می شد اما چلسی سراسر دفاع کرد و روی یک اتفاق برنده شد. هرچند زمانی خودش از سانتینی سرمربی تاتنهام به خاطر چنین تاکتیک هایی انتقاد کرد ولی مورینیو مهمترین افتخاراتش را از این راه به دست آورد.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "“اتوبوس پارک کردن” چگونه وارد ادبیات فوتبالی شد؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "“اتوبوس پارک کردن” چگونه وارد ادبیات فوتبالی شد؟"، کلیک کنید.