احکام دیوان بین المللی دادگستری درباره رفح الزام آور است

احکام دیوان بین المللی دادگستری درباره رفح الزام آور است

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید کرد احکام دیوان بین المللی دادگستری درباره شهر رفح در جنوب نوار غزه لازم الاجرا است و انتظار می رود طرف های ذیربط به آن پایبند باشند.

به گزارش گیل 25، استفان دوجاریک، سخنگوی «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل امروز جمعه گفت دبیرکل انتظار دارد طرف های مربوطه به احکام دیوان برای توقف حمله نظامی رژیم صهیونیستی به رفح پایبند باشند.

به نقل از روسیا الیوم، دوجاریک گفت: گوترش در جریان احکام دیوان دادگستری برای توقف حمله اسراییل به رفح، ارسال کمک های بشردوستانه و آزادی اسرای غزه قرار گرفت.

وی به نقل از گوترش گفت احکام دیوان براساس کنوانسیون و اساسنامه آن لازم الاجرا است و گوترش اطمینان کامل دارد که طرفین به دستورات دیوان عمل خواهند کرد و براساس اساسنامه دیوان، دبیرکل سازمان ملل فوراً اطلاعیه ای درباره احکام موقت صادره از سوی دیوان لاهه به شورای امنیت ارسال خواهد کرد.

روز جمعه، دیوان بین المللی دادگستری، عالی ترین نهاد قضایی سازمان ملل متحد، با صدور حکمی تاریخی از رژیم صهیونیستی خواست فورا حمله نظامی خود و هرگونه اقدام دیگری در شهر رفح را متوقف کند. حکمی که پس از گذشت بیش از هفت ماه از جنگ در غزه، می تواند فشارهای بین المللی علیه تل آویو را تشدید کند.

رژیم صهیونیستی 231 روز متوالی است که به جنگ خود در نوار غزه ادامه می دهد و ده ها حمله هوایی و توپخانه ای را انجام داده است که هزاران غیرنظامی شهید و زخمی برجای گذاشته است و بیش از 95 درصد از جمعیت غزه آواره شده اند.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "احکام دیوان بین المللی دادگستری درباره رفح الزام آور است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "احکام دیوان بین المللی دادگستری درباره رفح الزام آور است"، کلیک کنید.