اخبار ضد و نقیض از ترور سفیر عربستان در لبنان/ ماجرای تیراندازی در سفارت چه بود؟

به گزارش گیل 25، خبر خودکشی یکی از نیروهای امنیت داخلی که مسیول حفاظت از سفارت عربستان در بیروت بود، دو روز پیش باعث سردرگمی شدیدی شد. به ویژه برخی گزارش های تایید نشده حاکی از سوء قصد نافرجام علیه ولید البخاری، سفیر عربستان سعودی در بیروت بود.

در این زمینه گیل 25 نوشت: براساس گزارش القدس العربی، به دلیل تیر خوردن این نیروی امنیتی، برخی ادعا کردند او طی تلاش برای کشتن سفیر تیر خورده است. با این وجود روزنامه عکاظ عربستان با تکذیب شایعات مبنی بر تلاش برای ترور البخاری، ماجرای خودکشی یکی از اعضای یگان حفاظت محیطی سفارت عربستان در لبنان در پادگان نظامی را تایید کرد.

سفیر عربستان در لبنان ترور شد؟+جزییات

اداره کل نیروهای امنیتی لبنان نیز در این خصوص بیانیه ای صادر کرد که به این شرح است: شبکه های اجتماعی خبر خودکشی یکی از نیروهای امنیت داخلی در مرکز خدمات وی واقع در پاسگاه نگهبانی سفارت عربستان را منتشر کردند. در نتیجه بررسی ها و پس از بررسی فیلم های ضبط شده دوربین های مداربسته مشخص شد آجودان «و، ع» که در یک دوره استراحت دوره ای به مدت 24 ساعت بود به محض ورود به اتاقک نگهبانی که در خارج از محوطه سفارت قرار دارد، با تپانچه امیری به سر خود شلیک کرد و بلافاصله جان باخت.

اخبار ضد و نقیض ار ترور سفیر عربستان در لبنان/ ماجرای تیراندازی در سفارت چه بود؟اخبار ضد و نقیض ار ترور سفیر عربستان در لبنان/ ماجرای تیراندازی در سفارت چه بود؟در این بیانیه آمده است: تحقیقات برای تعیین علل این خودکشی زیر نظر مقام قضایی ادامه دارد و نیروهای امنیتی داخلی مراتب تسلیت خود را به خانواده متوفی و همراهان وی ابراز می دارند.

این مرگ مشکوک افسر نگهبان سفارت عربستان همزمان با حادثه تیراندازی در سفارت آمریکا در شهر عوکار بیروت بود که باعث شد برخی سوالاتی را درباره میزان ارتباط بین این دو حادثه مطرح کنند.

2323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اخبار ضد و نقیض از ترور سفیر عربستان در لبنان/ ماجرای تیراندازی در سفارت چه بود؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اخبار ضد و نقیض از ترور سفیر عربستان در لبنان/ ماجرای تیراندازی در سفارت چه بود؟"، کلیک کنید.