اختصاص 20 هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن یاسوج

گیل 25/کهگیلویه و بویراحمد مدیر کل راه شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد از تامین20 هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در توافق با بخش خصوصی در مرکز استان خبر داد.

محمد راستا روز دوشنبه، 24 اردیبهشت ماه 1403 در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اقدامات انجام شده هم اکنون 20 هکتار از  زمین مورد نیاز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در مرکز استان از طریق توافق با بخش خصوصی تامین شده و در اختیار این طرح قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: شاید نخستین و مهمترین گام در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان ما تامین زمین مورد نیاز بود که این کار به ویژه در شهر یاسوج با توجه به کمبود زمین و بالا بودن قیمت زمین با دشواری هایی به مراتب بیشتر از شهرهای دیگر استان همراه بود.

مدیرکل راه شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با وجود همه مشکلات و موانع، متولیان امر موفق شدند که در استان 73 هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین کنند که بخشی از این زمین ها در قالب توافق با مالکان بخش خصوصی و دولتی تامین شد و در اختیار طرح نهضت ملی مسکن استان قرار گرفت.

راستا تاکید کرد: تعهد استان کهگیلویه و بویراحمد در قالب طرح نهضت ملی مسکن طی چهارسال 48 هزار واحد مسکونی است و با آغاز فرایند نام نویسی در 19 شهر استان، 73 هزار611 نفر متقاضی مسکن ملی اقدام به نام نویسی کردند که در نهایت پس از پالایش، تقاضای 27 هزار 611 نفر به تایید نهایی رسید.

به گزارش گیل 25، وی بیان کرد: هم اکنون تعداد پنج هزار 650  واحد مسکونی در حال ساخت داریم که از این تعداد یک هزار و 323 واحد بصورت ویلایی و بقیه واحدها به صورت آپارتمانی در حال ساخت هستند.

عمده کمبود زمین در طرح نهضت ملی مسکن در استان کهگیلویه و بویراحمد مربوط به یاسوج، مرکز این استان بود.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اختصاص 20 هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن یاسوج" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اختصاص 20 هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن یاسوج"، کلیک کنید.