استان سمنان پایتخت فناوری کشور

استان سمنان پایتخت فناوری کشور

به گزارش خبرگزاری گیل 25 استان سمنان ،مجید دارایی مدیر عامل مخابرات استان در یک نشست مطبوعاتی گفت : در سال گذشته و همچنین سفر رییس جکهور به استان سمنان پیشنهاد دادم با توجه به توسعه زیر ساخت مخابراتی به ویژه فیبر نوری و همچنین پدافند غیر عامل به عنوان پایتخت فناوری گشور شناخته شود و افزود :ضریب نفوذ اینترنت در استان سمنان از مرز 44 درصد گذشته است

مدیرعامل مخابرات استان سمنان از ایجاد پوشش اینترنت پهن باند در تمام طول آزادراه حرم تا حرم تا پایان امسال خبر داد.

مجید دارایی روز (29 اردیبهشت ماه) اظهار کرد: پوشش موبایل ماهواره ای نیست. به دلیل ماهواره ای نبودن این پوشش، وجود گپ های احتمالی در پیچ و خم های جاده ای ناگزیر است. البته مخابرات موظف است گپ های بالای 400 متر را پوشش دهد، اما به دلیل هزینه زیاد، امکان پوشش گپ های کوچکتر وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در مجموع، هزینه تکنولوژی ها بسیار زیاد است، گفت: از طرفی سرعت رشد تکنولوژی نیز بسیار زیاد است و از همین رو هزینه های زیرساختی در این بخش زیاد است.

دارایی با اعتقاد به اینکه سمنان از نظر زیرساخت های باند پهن از موفق ترین استان ها در کشور است، بیان کرد: گستردگی بسیار بالای جغرافیایی و تراکم جمعیتی کم در این گستره سبب شده است که سرعت دریافت اطلاعات زیاد باشد.

وی از وجود بیش از 78 هزار ای دی اس ال در استان خبر داد و گفت: امروزه با توجه به تکنولوژی ها و زیرساخت های جدید ایجادشده، امکان ارایه خدمات کیفی تری در استان فراهم شده است.

مدیرعامل مخابرات استان سمنان با بیان اینکه به دنبال این هستیم که فیبر نوری را به در خانه ها ببریم، اظهار کرد: تاکنون حدود 100 هزار ظرفیت سازی فیبر نوری خانه در استان سمنان ایجاد شده است. تعداد خانوارهای این استان نیز 215 هزار خانوار است.

وی افزود: تاکنون 7300 مشترک در استان سمنان از مزایای این ظرفیت سازی و تکنولوژی بهره مند شده اند.

او از استان سمنان به عنوان یکی از استان های پیشرو در بسیاری از شاخص های ارتباطی نام برد و گفت: استان سمنان از استان های شاخص در حوزه های علمی، صنعتی و … است و از این رو، برخورداری آن از زیرساخت های ارتباطی در رشد و توسعه استان بسیار موثر است.

وی از شاخص IDI به عنوان یکی از مهمترین شاخص های ارتباطی نام برد و بیان کرد: استان سمنان در این شاخص در سطح ملی، رتبه دوم را دارد.

دارایی ادامه داد: استان سمنان چه در ضریب نفوذ مشترکین پهن باند همراه و چه از نظر میزان درصد استفاده از اینترنت و درصد خانوارهای دارای دسترسی به اینترنت و تعداد کاربران متصل به اینترنت و همچنین میزان بهره مندی از اینترنت خانگی، از استان های پیشرو در کشور است.

مدیرعامل مخابرات استان سمنان با اعتقاد به اینکه سمنان می تواند به قطب و پایتخت فناوری در ایران تبدیل شود، اظهار کرد: ضریب نفوذ اینترنت در استان سمنان از مرز 44 درصد گذشته است.

وی به جمعیت کمتر از 800 هزار نفری این استان اشاره و بیان کرد: یک میلیون و 70 هزار خط موبایل در این استان وجود دارد که گویای پوشش 145 درصدی در این بخش است. به عبارتی به ازای هر دو نفر در استان سمنان، سه عدد سیم کارت تلفن همراه وجود دارد.

دارایی با بیان اینکه بیش از 350 هزار مشترک تلفن خانگی در استان وجود دارد، اضافه کرد: بیش از 99 درصد جمعیت روستایی در استان سمنان در خانه شان تلفن دارند.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استان سمنان پایتخت فناوری کشور" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استان سمنان پایتخت فناوری کشور"، کلیک کنید.