استفاده از فاضلاب برای آبیاری محصولات کشاورزی تهران صحت ندارد – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

استفاده از فاضلاب برای آبیاری محصولات کشاورزی تهران صحت ندارد - خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری گیل 25، علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان تهران در بازدید از تصفیه خانه جنوب تهران ضمن تشکر از مدیران و مسوولان آبفای تهران به دلیل انجام طرح های بزرگی که از گذشته تاکنون انجام شده است، اظهار کرد: با تلاش های شبانه روزی مدیران و کارکنان آبفای تهران طرح احداث فازهای 7 و 8 تصفیه خانه جنوب تهران نیز در حال اجراست که با تکمیل و بهره برداری از این فازها شاهد اتفاقات خوبی در استان خواهیم بود.

وی افزود: در راستای انجام وظایف قانونی دادستانی مبنی بر پیگیری حقوق عامه، این بازدید انجام شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان تهران با اشاره به اینکه بحث تصفیه خانه فاضلاب از حیث بهداشت عمومی، جلوگیری از انتشار آلودگی و همچنین استفاده از پساب های تصفیه خانه جهت استفاده های کشاورزی و آبیاری فضای سبز بسیار با اهمیت است، عنوان کرد: ساماندهی این پسماندها توسط دستگاه های متولی به خوبی انجام شده است که جای تقدیر دارد.

مشکلات مربوط به ثبت سفارش ها در سازمان صمت پیگیری می شود

وی یادآور شد: در این بازدید، مشکلاتی از سوی مسیولان متولی مطرح شد که از جمله مهمترین آن ها می توان به مشکل ثبت سفارش های این ارگان ها در سازمان صمت اشاره کرد. برخی دستگاه ها برای خرید و ثبت سفارش های خود مشکل دارند که مقرر شد این موضوع پیگیری شود و مشکلات آنان با ورود دادستانی به این موضوع حل شود.

صالحی اضافه کرد: موضوع دیگر مربوط به مشکلاتی بود که دستگاه ها در بحث تامین زمین داشتند، مقرر شد با پیگیری های دادستانی تهران مشکلات مطروحه دستگاه ها بررسی و مشکل تامین زمین مورد نیاز آن ها برای احداث تصفیه خانه از طریق جهاد کشاورزی و شهرداری مرتفع شود.

وی خاطرنشان کرد: در این بازدید ضمن مذاکراتی که با مسوولان این دستگاه ها انجام دادیم، مقرر شد شهرداری همکاری لازم را با آبفای تهران جهت جمع آوری آب های سطحی و جلوگیری از انتشار این آب ها و به دنبال آن آلودگی های زیست محیطی، در سطح شهر به عمل آورند.

دادستان تاکید کرد: با نظارت هایی که توسط وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی انجام می شود بحث استفاده از پساب های فاضلاب برای آبیاری محصولات کشاورزی در اراضی کشاورزی اطراف تهران اصلاً مطرح نیست و آب هایی که برای آبیاری زمین های کشاورزی در این مناطق استفاده می شود، کم خطر شده و تصفیه شده است.

صالحی با بیان اینکه برای آبیاری سبزیجات و صیفی جات نیز از آب چاه استفاده می شود، گفت: اداره کل جهاد کشاورزی و بهداشت استان نیز بر این موضوع نظارت می کنند و اگر در جایی برای آبیاری سبزیجات و صیفی جات از فاضلاب استفاده شود با دستور مقام قضایی این محصولات در اسرع وقت امحا می شوند، ضمن اینکه تا به حال در بازدیدهای خود مواردی از این دست مشاهده نشده است.

محسن اردکانی مدیرعامل آبفای تهران نیز در این بازدید بیان کرد: سیستم تصفیه فاضلاب تهران هنوز تکمیل نشده و نیاز به تکمیل این مجموعه محسوس است. امیدواریم با همکاری دستگاه های ذیربط و دادستانی تهران سامانه دفع فاضلاب استان هرچه سریع تر تکمیل و به روز شود.

فاز 7 و 8 تصفیه خانه جنوب تهران تکمیل می شود

وی با تقدیر از زحمات دادستان تهران در زمینه حل مشکلات آبفای استان تهران، گفت: تکمیل فاز 7 و 8 تصفیه خانه جنوب تهران هم اکنون در دست اقدام است که می تواند سالانه 100 میلیون متر مکعب فاضلاب شهر تهران را تصفیه کند. در حال حاضر در مراحل تامین تجهیزات این طرح هستیم و برای تامین این تجهیزات با مشکل مواجه بودیم که با دستورات امروز دادستان تهران به زودی این مشکل مرتفع و روند کار شتاب می گیرد.

لازم به ذکر است در این بازدید مهبودی و میرابراهیمی معاونین دادستانی تهران، مدیرعامل آبفا، مدیران کل محیط زیست، جهادکشاورزی و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان، دادستان تهران را همراهی کردند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استفاده از فاضلاب برای آبیاری محصولات کشاورزی تهران صحت ندارد – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استفاده از فاضلاب برای آبیاری محصولات کشاورزی تهران صحت ندارد – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.