استقبال از جایزه جدید اسکار/ بدلکاران هم شانس دارند؟

استقبال از جایزه جدید اسکار/ بدلکاران هم شانس دارند؟

به گزارش گیل 25،اعلام اینکه اسکار یک جایزه جدید به انتخاب بازیگران فیلم اهدا می کند، دسته جدید که قرار است در سال 2026 برای فیلم های اکران شده در سال 2025 نمایش داده شود، با استقبال گرمی در رسانه های اجتماعی مواجه شد و بسیاری از آن به عنوان قدردانی از این مسوولان حمایت کردند.

جزییات مربوط به واجد شرایط بودن و رای دادن برای اولین جایزه در این بخش آوریل 2025 همراه با قوانین کامل جوایز اسکار نودوهشتم فاش خواهد شد.

مدیران انتخاب بازیگران، اغلب قهرمانان گمنام تولید فیلم هستند که به ندرت مورد توجه جریان اصلی قرار می گیرند. دیوید روبین، مدیر مشهور بازیگران که برای انتخابش در فیلم «بیمار انگلیسی» شناخته شده، از سال 2019 تا 2022 به عنوان رییس آکادمی اسکار فعالیت کرد و شاید فرصتی شد برای بیشتر شناخته شدن این بخش.

به گزارش خبرگزاری گیل 25 به نقل از ورایتیاما دسته های دیگری در طول تاریخ 96 ساله آکادمی برای دریافت جایزه پیشنهاد شده اند، که اهدای جایزه برای بدلکاری از جمله آنهاست. اهدای جایزه به بدلکاران یک فیلم کاری است که انجمن بازیگران مدت هاست در جوایز خود لحاظ کرده و حالا به نظر می رسد شانس دیده شدن هنرمندان بدلکار به اسکار که شایسته آن هستند، بیشتر شده باشد.

جوایز اسکار از اولین سال برگزاری اش که تنها 15 دقیقه به طول انجامید و در 12 دسته جایزه داد، دستخوش تغییرات چشمگیری شده و فشارهای مداومی برای افزایش تعداد صنعتگران و هنرمندانی که در طول پخش تلویزیونی مورد تجلیل قرار می گیرند، وجود داشته است. این در حالی است که تهیه کنندگان نمایش همواره تلاش کرده اند تا زمان پخش تلویزیونی را محدود نگه دارند.

بهترین اجراهای صوتی مانند تلاش های شایسته تجلیل ادی مورفی در «شرک»، دستاوردهای فیلمبرداری در حرکت مانند تلاش اندی سرکیس در «ارباب حلقه ها»، طراحی عنوان که در هر فیلم آلفرد هیچکاک به عنوان یک رقیب طبیعی مطرح بود و نظارت موسیقی و حتی تفکیک آرایش مو و چهره آرایی از جمله مواردی است که سال هاست مطرح بوده است.

درحالی که اسکار اکنون با اهدای جایزه در 24 بخش و نامزد کردن ستارگانی مانند بیلی آیلیش و ریحانا در بخش موسیقی سعی دارد تا چالشی برای بینندگان ایجاد کند، اما در حالت کلی معلوم نیست مخاطبان را تا چه زمانی می توان پای تلویزیون نگه داشت.

درحالی که جوایز تونی شامل 26 دسته است که به موزیکال و درام تقسیم می شود و جوایز فنی در یک مراسم دیگر اهدا می شوند و امی نیز در چند برنامه مجزا برندگانش را معرفی می کند، شاید این یک راه حل برای اسکار باشد تا بتواند هم به گروه های بیشتر جایزه بدهد و هم همه برندگان را در برنامه تلویزیونی معرفی کند.

برخی معتقد هستند برنده انتخاب بهترین بازیگری با بهترین فیلم یکی شود اما الزاماً چنین نیست و جوایز انجمن بازیگران و بفتا نشان می دهد که همیشه اینطور نیست.

به رسمیت شناخته شدن گروه انتخاب بازیگران از سوی اسکار یه قدم به جلو برای تایید این امر است که یک فرد مسوول ساخته شدن یک فیلم عالی نیست بلکه این دهکده ای است که هر کسی در آن شغل خود را دارد.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استقبال از جایزه جدید اسکار/ بدلکاران هم شانس دارند؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استقبال از جایزه جدید اسکار/ بدلکاران هم شانس دارند؟"، کلیک کنید.