اعضای شورای شهر تهران شهادت رییس جمهور را تسلیت گفتند – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری گیل 25، به دنبال حادثه سقوط بالگرد حامل رییس جمهور و هییت همراه در روز گذشته – یکشنبه 30 اردیبهشت ماه 1403- و شهادت آیت الله ابراهیم رییسی و همراهان وی، اعضای شورای اسلامی شهر تهران این ضایعه اسفناک را تسلیت گفتند.

سخنگوی شورای شهر تهران با عرض تسلیت شهادت رییس جمهور گفت: «شهادت» منصفانه ترین عاقبتی است که که خداوند نصیب شهید آیت الله رییسی کرد.

در متن پیام علیرضا نادعلی آمده است: «طبیعتا رییس جمهور جمهوری اسلامی ایران برای همه مردم دنیا و آنهایی که دلشان به «حق» گرایش دارد و دنبال اعتلای کلمه حق هستند، جایگاه ویژه ای دارد.

ایشان جزو کسانی بود که امروز می ببینیم حتی مخالفین و رقبایش در تلاش گری، احترام به رقبا و…. بر رفتار خوب وی تاکید می کنند و ذکر خیری برای ایشان است.

مهم ترین ویژگی آیت الله رییسی این بود که تواضع کردند و برای خودشان جایگاه درست نکردند و مانند برخی از روسای جمهور ما نظریه پرداز نبودند و دنبال خدمت برای مردم بود بدون اینکه بخواهد برای خود تصویر و ویترینی درست کند.

آیت الله رییسی به دنبال این بود که به مردم خدمت کند و حرف ولی فقیه را گوش دهند و راه حل های درست را انتخاب می کرد، در این چند سال ننشست و مدام در حال تلاش و کوشش بود و به دنبال ایشان تمام افرادی که با او کار می کردند، در حال سعی و تلاش برای مردم بودند؛ چراکه الگوی خوبی برای تلاش و کوشش برای مردم بود.

ایشان خادم الرضا بوده و رییس پیشین آستان قدس رضوی بودند و این شهادت جایزه و مدالی بود که از امام رضا (ع) گرفتند و در کنار عزیزانی همچون امیر عبدالهیان، وزیر امورخارجه، امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی به شهادت رسیدند.

امام جمعه تبریز نیز جزو نمونه های بارز خدمت و خلوص بود که مردم تبریز واقعاً دوستش داشتند.

حمایت شهید آیت الله رییسی از شهرداری تهران و شهردار تهران در جریان خدمت شان در راستای حمایت از جریان خدمت در تهران بود و شاید بیشترین حمایت را نسبت به روسای قبلی ریاست جمهوری داشتند و نتیجه آن اتفاقات خوب در حوزه حمل ونقل و… است و هیچ دولتی در ادوار گذشته وظیفه خود را به جا نیاورده بود و آیت الله رییسی پای کار کمک به تهران ایستادند و مابقی را نیز به این سمت سوق دادند و حتماً دکتر زاکانی از شهادت آیت الله رییسی بیش از پیش ناراحت خواهد بود، چرا که یکی از حامیان اصلی حرکت خدمت گذاری در تهران را از دست دادند؛ البته ان شاءالله با حضور دیگران و سلسه خدمت گذاران و هدایت حضرت آقا این حرکت خدمت ادامه خواهد یافت.»

ایران فرزندان برومند و فداکار خود را از دست داد

زهرا شمس احسان رییس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران نیز نوشت: «خبر اندوهبار و جانکاه شهادت رییس جمهور محترم ایران و همراهانشان، جان عزیزان و قلوب مردم ایران را به درد آورد و آسمان کشورمان را در غم و اندوه فرو برد. ایشان که با روحیه ای سرشار از عشق به وطن و مردمانش، تمام همت و تلاش خود را برای سربلندی ایران عزیز مصروف داشت، اکنون به دیار باقی شتافت و ما را در حسرت فقدانشان تنها گذاشت.

ایشان که همواره با ایمان و اراده ای پولادین، در برابر مشکلات و چالش های کشور ایستادگی می کرد، امروز به سوی پروردگار مهربان شتافت و در جوار رحمت الهی آرام گرفت. از دست دادن چنین انسان مدبّر، خدوم و صبوری، ضایعه ای عظیم برای ایران عزیز است.

به محضر مبارک مقام معظم رهبری، مردم قدردان و خانواده ی محترم و داغدار ایشان، این پرواز آسمانی را تبریک و تسلیت عرض می کنم و از خداوند متعال برای روح پاک و مطهرشان، علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسیلت دارم.

نام و یاد سید ابراهیم رییسی و همراهانشان همواره در دل ها و خاطره ها خواهد ماند و خدمات ارزشمندشان به این مرز و بوم هیچ گاه از یادها نخواهد رفت. ایران، فرزندان برومند و فداکار خود را از دست داد، اما آرمان های بلند آنان همچنان در راه پیشرفت و سربلندی کشورمان جاودانه خواهد ماند.»

شهید آیت الله رییسی در حوزه خدمت به مردم صفحه جدیدی را به ثبت رساند

در متن پیام مهدی پیرهادی رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران نیز آمده است: «دولت سیزدهم و شهید آیت الله رییسی در حوزه خدمت به مردم صفحه جدیدی را به ثبت رساند.

دولت سیزدهم با مردم ارتباط خوبی برقرار کرد و حضور رییس جمهور در میان مردم علاوه بر ایجاد امید، همراهی آنها برای حل مشکلات را فراهم کرد.

خوشبختانه اقدامات دولت سیزدهم در بسیاری از حوزه ها برجسته است و به خوبی همراهی و همدلی همه بخش های کشور و احاد مردم را به ارمغان آورد، به شکلی که در حوزه مدیریت شهری تهران نیز آقای رییسی با دادن نمایندگی ویژه به شهردار تهران در حوزه آسیب های اجتماعی در حقیقت برای ایجاد همراهی میان همه دستگاه های ذی ربط اقدام موثری را انجام داد.

دولت خدمت رسان آیت الله رییسی به خوبی خدمات قابل توجهی را در حوزه محرومیت زدایی و فسادستیزی ارایه کردند و بی تردید راه خدمت و توجه به مستضعفین که به عنوان میراث این دولت قلمداد می شود، ادامه خواهد داشت.»

پیام تسلیت اعضای شورای شهر تهران در پی شهادت رییس جمهور

شهادت، پاداش الهی خدمت خالصانه این بزرگ مرد بی ادعا بود

سید جعفر تشکری هاشمی رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران نیز در پیام تسلیت خود نوشت: «خادم الرضا (ع)، آیت الله سید ابراهیم رییسی به همراه دیگر همسنگرانش در جبهه خدمت به مردم به دیدار معبود شتافت.

فقدان خادم جمهور، سید شهید و همراهان وی در حادثه تلخ سقوط بالگرد در مسیر خدمت را به محضر حضرت ولیعصر (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت بزرگ و قدرشناس ایران اسلامی تسلیت عرض می کنم.

همانا شهادت، پاداش الهی خدمت خالصانه این بزرگ مرد بی ادعا در عرصه جهاد کاری بود.»

ملت قهرمان ایران عزادار مردان مجاهد است

متن پیام تسلیت سید احمد علوی رییس کمیته گردشگری شورای شهر تهران نیز آمده است: «امروز ملت قهرمان ایران عزادار مردان مجاهدی است که در راه خدمت به مردم شهید پرور کشورمان جهاد و شهادت در راه خدمت به مردم را به پشت میزنشینی و عافیت طلبی ترجیح دادند. بزرگ مردانی که همه زندگی خود را وقف کردند تا کمی از آلام و درد مردم بکاهند و امروز در همین راه به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

امروز سر تا سر ایران اسلامی در سوگ بزرگ مردی است که در طول 3 سال از خدمت خود در کسوت ریاست جمهوری ایران، نه از تشر دشمنان هراسید و نه از پوزخند مدعیان سست شد. مردی که شبانه روز در میدان خدمت حاضر شد و برای خدمت به مردم از پای ننشست.

شهادت عروج گونه آیت الله دکتر سید ابراهیم رییسی رییس جمهور کشورمان، دکتر امیر عبداللهیان وزیر انقلابی امور خارجه و آیت الله آل هاشم امام جمعه مردم تبریز، دکتر مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و تنی چند از همراهان را به امام عصر (عج)، مقام معظم رهبری و مردم شریف ایران اسلامی تسلیت عرض می کنم و از خداوند علو درجات را برای این بندگان راستین خدا مسیلت دارم.»

بی شک ایران در این غم بزرگ سال ها می ماند

احمد صادقی رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران نیز نوشت: «شهادت پاداش خدا به مردان مرد است. رحلت ملکوتی بزرگمرد ایمان، اخلاص و عمل، رییس جمهوری اسلامی ایران، آیت الله جناب آقای دکتر سید ابراهیم رییسی (رضوان الله تعالی علیه) و نیز حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی؛ دکتر حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، دکتر مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و کادر پرواز در حین انجام وظیفه، ایران اسلامی را در غم و ماتمی عمیق فرو برده است.

مشیت الهی بر آن بود که این ذخیره بزرگ انقلاب اسلامی و شهید خدمتگزار ملت دعوت حق تعالی را لبیک گوید، بی شک ایران در این غم بزرگ سال ها می ماند که خادمی دلسوز را در مسیر خدمت از دست داده است.

این واقعه ی تلخ را به شهروندان عزیز شهرستان تهران، خانواده محترم رییس جمهور فقید و همراهان وفادارش در دولت تسلیت عرض می کنیم و در غم رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (حفظه الله) شریک هستیم و به بیش از همه به ساحت مقدس امام زمان عج عرض تسلیت داریم.»

پیام تسلیت اعضای شورای شهر تهران در پی شهادت رییس جمهور

امیدواریم شهدای راه حق و جهاد و خدمت، شافع مردم غیور ایران باشند

در متن پیام تسلیت مهدی اقراریان رییس کمیته حقوقی شورای شهر تهران آمده است: «مِنَ المُومِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا»

«در میان مومنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.» (سوره مبارکه الاحزاب آیه 23)

شهادت خادم الرضا، رییس جمهور محبوب ایران، آیت اللّه سَید ابراهیم رییسی و جمعی از همراهان ایشان؛ جناب آقای حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، آیت اللّه سید محمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز، جناب آقای مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، خلبان، کمک خلبان و گروه حفاظت رییس جمهور را محضر رهبر عزیز انقلاب حضرت آیت اللّه العظمی خامنه ای (حفظه الله تعالی) و ملت شریف ایران تبریک و تسلیت عرض می کنیم.

ان شاءاللّه این شهدای راه حق و جهاد و خدمت، شافع مردم غیور و مسیولان خادم ایران باشند.»

اندوه جان گداز جامعه ایران اسلامی

جعفر بندی شربیانی عضو هییت رییسه شورای شهر تهران در پیام تسلیت خود نوشت: غم و اندوهی جان گداز جامعه ی ایران اسلامی را در پی شهادت رییس جمهور محبوب دولت مردمی و همراهان ایشان در اثر سانحه ی بالگرد فراگرفته است.

اینجانب شهادت خادم باصفای آستان قدس رضوی، آیت الله رییسی «رضوان الله تعالی» را محضر ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای، خاندان مکرم، همسر گرامی و فرزندان محترم و نیز ملت شریف و همیشه در صحنه ایران اسلامی تسلیت می گویم. و رحمت و مغفرت الهی و علوّ درجات ایشان را از خداوند متعال مسالت می نمایم.»

نرگس معدنی پور رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا نیز نوشت: «ای ابراهیم! افق دید تو، رو به سوی چه آرمانی بود که امروز نامت با نام مقتدایت علی بن موسی الرضا (ع) گره خورد؟ تو را چه رازی بود که زین پس در شادکامی ایام ولادت امام ریوف از تو یاد خواهد شد؟»

تلاش های خالصانه آیت الله رییسی برای درک مشکلات و مصایب هموطنان

نرجس سلیمانی رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران در پیام تسلیت خود نوشت: درگذشت شهادت گونه رییس جمهور پرتلاش، خادم الرضا (ع) آیت الله حاج سید ابراهیم رییسی و جمع همراه ایشان را در حادثه ناگوار در راه رجعت از افتتاح یک خدمت موثر و در راه رسیدن به مقصدی دیگر برای گشایش خدمتی دیگر از میان مجموعه تلاش های خستگی ناپذیر ایشان واقع گردید.

اینجانب شخصاً در چند مورد از نزدیک در حین تلاش های خالصانه ایشان برای درک مشکلات و مصایب هموطنان در مناطق محروم ایشان را با ردا، عمامه و عبایی غرق در خاک، شن و ماسه با صورتی غبارآلود اما با نشاط و امیدوار به چشم دیدم.

در سفر ایشان به جنوب کرمان خود ایشان روایت کردند که برای ورود به سرپناه خانواده ای در مناطق دور افتاده که هنوز هم از محروم ترین مناطق ایران است به علت کوچک بودن مسیر ورودی سرپناه بر روی دست و پا خود به حالت خمیده و خزیده وارد شده بودند تا بتوانند بدون واسطه و فارغ از هرگونه پرده و حجابی کنار سفره درد و دل خانواده ای محروم بنشینند.

ضایعه فقدان ایشان و دیگر همراهان را به محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و ملت شریف ایران و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض نموده و علو درجات را برای ایشان از درگاه خداوند منان مسالت دارم.»

نام آیت الله رییسی در تاریخ پرافتخار ملت ایران جاودانه خواهد ماند

سوده نجفی رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران در پیام تسلیت خود نوشت: خبر شهادت آیت الله سیدابراهیم رییسی، خادم الرضا و رییس جمهور کشور، حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه، آیت الله آل هاشم نماینده ولی فقیه و امام جمعه محبوب تبریز، استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از همراهان، در سانحه تلخ سقوط بالگرد در حین خدمت، قلب های مردم قدرشناس و شریف ایران را در ماتم و اندوه فرو برد.

آیت الله رییسی در تمامی مسیولیت های خود در راه خدمت به مردم و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی، فداکارانه انجام وظیفه و همه عمر خود را صرف خدمت صادقانه کردند. بی شک نام او در تاریخ پرافتخار ملت ایران جاودانه خواهد ماند.

اینجانب شهادت این خادمان ملت را محضر حضرت ولیعصر (عج) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، ملت ایران و خانواده آنها تبریک و تسلیت عرض می نماییم و از درگاه خداوند منان، علو درجات و حشر با اهل بیت (ع) را برای این شهدا مسیلت می نمایم.

در متن پیام سید محمد آقامیری رییس کمیته عمران شورای شهر تهران نیز آمده است:

«در سالروز میلاد مسعود حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام روح بلند خادم ملت ایران، خادم الرضا حضرت آیت الله رییسی، رییس جمهور مردمی و محبوب آسمانی شد.

عروج رییس جمهور محبوب و خدوم, مرد میدان و دلسوز محرومان حضرت آیت الله رییسی و همراهانش دکتر حسین امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه، حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم امام جمعه تبریز، دکتر مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و سایر همراهان را به محضر امام عصر (عج)، رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی و ملت شریف ایران تسلیت عرض می نمایم و استواری ایران اسلامی را از خدای سبحان مسیلت دارم.»

پیام تسلیت اعضای شورای شهر تهران در پی شهادت رییس جمهور

مسیر رشد و تعالی ایران اسلامی همچون گذشته تداوم خواهد یافت

حبیب کاشانی خزانه دار شورای شهر تهران نیز نوشته است: «شهادت دکتر ابراهیم رییسی و شهدای همراه و گرانقدر ایشان در سانحه سقوط بالگرد موجب تاسف و تالم گردید. یاد و نام دکتر رییسی با صاحب ایران زمین، حضرت امام رضا (ع) عجین بوده است، هشتمین رییس جمهور ایران که عمری را در کسوت خادم الرضا (ع) مشغول به خدمت بود، جشن پیروزی اش در انتخابات ریاست جمهوری مصادف با شب ولادت ثامن الایمه و شهادت ایشان نیز با ایام ولادت آن امام همام مقارن گردید.

گرچه فقدان این شهدای والامقام، موجب خسران خواهد بود اما با رهنمودهای مدبرانه مقام معظم رهبری و مشارکت و همراهی مردم و مسیولین، مسیر رشد و تعالی ایران اسلامی همچون گذشته تداوم خواهد یافت. برای شهدای عظیم الشان غفران الهی و برای بازماندگان و ملت ایران صبر و شکیبایی مسیلت خواستارم.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعضای شورای شهر تهران شهادت رییس جمهور را تسلیت گفتند – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعضای شورای شهر تهران شهادت رییس جمهور را تسلیت گفتند – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.