افزایش سه برابری کمک هزینه معیشتی جانبازان زیر 25 درصد در دولت سیزدهم

افزایش سه برابری کمک هزینه معیشتی جانبازان زیر 25 درصد در دولت سیزدهم

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: هزینه کمک معیشت جانبازان زیر 25 درصد در دولت سیزدهم از حدود 2 میلیون تومان به 6 میلیون تومان و تعداد افراد تحت پوشش در این بخش نزدیک به 16 هزار نفر افزایش یافت.

به گزارش گیل 25، دکتر سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، صبح روز سه شنبه 8 خرداد در جریان هشتاد و ششمین برنامه پاسخگویی برخط دولتمردان در کوچه خدمت نهاد ریاست جمهوری حاضر شد و پاسخگوی طرح، نظرات، ایده ها، شکایت ها و درخواست های مردم در حوزه ماموریتی خود شد.

معاون رییس جمهور در پاسخ به دغدغه جانبازی که به نمایندگی از جانبازان 25 درصد استان فارس تماس گرفته بود، گفت: برای عزیزان و جانبازان زیر 25 درصد کمک های مناسبی در نظر گرفته شده است؛ این افراد از پرداخت مالیات و حق بیمه معاف هستند، از سهمیه اشتغال، سهمیه پذیرش در دانشگاه و سایر سهمیه ها نیز برخوردار هستند.

وی افزود: هزینه کمک معیشت این عزیزان در دولت سیزدهم از حدود 2 میلیون تومان به 6 میلیون تومان یعنی 200 درصد افزایش یافته است، همچنین جانبازان زیر 25 درصد تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران نزدیک به 16 هزار نفر افزایش یافته است این موضوع نشان دهنده جایگاه ویژه ای است که رییس جمهور شهید برای جانبازان قایل بودند چرا که با تاکید و دستور ایشان این امر ممکن شد.

در ادامه جانبازی با بیان مشکلات جانبازان قطع عضو شهر دامغان، تصریح کرد: با توجه به اینکه در این شهر حدود 100 جانباز قطع عضو وجود دارد، این جانبازان به ناچار برای دریافت خدمات باید به مراکز استان های خراسان رضوی و یا تهران مراجعه کنند که دکتر قاضی زاده هاشمی در پاسخ به مشکلات این جانباز، تاکید کرد: اکنون در کل کشور 5 مرکز ارتز و پروتز داریم که قطب این خدمات محسوب می شوند و مابقی مراکز نیز در سطح کشور پراکنده هستند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: همچنین در شهرهایی که بخش خصوصی یا هلال احمر مراکز فعال دارد، بنیاد شهید با آنان قرارداد می بندد تا خدمات مورد نیاز را به جانبازان عزیز ارایه کنند. از سوی دیگر، در حال راه اندازی تیم های سیاری هستیم که با مراجعه به شهرهایی که مرکز فعال وجود ندارد، خدمات مورد نیاز در این بخش را به جانبازان عزیز ارایه کنند و امیدواریم با راه اندازی این مراکز مشکلات جانبازان در شهرهای کوچکتر که فاقد مراکز ارتز و پروتز هستند حل خواهد شد.

در ادامه شهروندی در خصوص دریافت کمک هزینه ازدواج تماس گرفت و اعلام کرد علی رغم افتتاح حساب بانکی این کمک به ما پرداخت نشده است که قاضی زاده هاشمی در پاسخ اعلام کرد: دیون بنیاد شهید و امور ایثارگران در این خصوص از سال 1397 تا 1402 به مبلغ 120 میلیارد تومان بوده است که متاسفانه توسط دولت قبل پرداخت نشده است.

وی افزود: دولت سیزدهم از سال 1401 تمام هدیه های ازدواج را پرداخت کرده است. ما شرمنده عزیزان هستیم اما در حال تامین اعتبار هستیم که انشالله پیش از پایان دولت سیزدهم مابقی دیون نیز پرداخت شود.

در انتها این نشست، امیرحسین قاضی زاده هاشمی به ارایه گزارش عملکرد 2 ساله بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت و با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون دیدار در قالب طرح سپاس انجام شده است، گفت: بارها گفته ام اگر از من سوال شود که مهمترین دستور کار این دولت چی بوده است، اعلام می کنم که اولویت اول دولت آیت الله رییسی رسیدگی به فرهنگ ایثار و شهادت و خانواده های این عزیزان بوده است.

وی افزود: اعتبارات این بخش از 30 هزار میلیارد تومان به 91 هزار میلیارد تومان افزایش یافت، با اینکه درآمد دولت هیچگاه 100 درصدی محقق نشده است، دولت تخصصیص اعتبارات بنیاد را به صورت 100 درصدی تامین کرد.

معاون رییس جمهور تصریح کرد: با افتخار اعلام می کنیم که از دولت سیزدهم هیچ بدهی برجای نمانده است و انشالله پرداخت بدهی دولت های قبل را نیز در دستور پرداخت داریم.

قاضی زاده هاشمی افزود: متاسفانه پرونده های بازی در حوزه مسکن در سراسر کشور از تبریز و اراک گرفته تا پرند و کرج داریم که متاسفانه قانون درست انجام نشده است و از ابتدا به صورت کارشناسی کار انجام نشده است. در حالی که در این بخش وظیفه ما فقط معرفی خانواده شهدا و جانبازان بوده و بخش اجرایی آن بر عهده ما نبوده است.

وی با اشاره به برنامه بنیاد شهید و امور ایثارگران در تهیه کتاب گزارش عملکرد این نهاد در دولت سیزدهم، تاکید کرد: بنا داریم که این کتاب فعالیت های انجام شده و وضعیت موجود را به عنوان مستندی ارایه کنیم تا اقدامات دولت سیزدهم در این دوره قابل داوری و قضاوت باشد.

معاون رییس جمهور همچنین توضیحاتی درباره اقدامات حمایتی بنیاد در طول دوره فعالیت دولت مردمی ارایه کرد و افزود: وضعیت بیمه جانبازان و ایثارگران قابل مقایسه با قبل نیست، سرانه پرداخت حق بیمه از 175هزار تومان به 900 هزار تومان افزایش یافته و به روز پرداخت شده است.

دکتر قاضی زاده هاشمی یکی از کارهای بزرگ دولت مردمی را تبدیل وضعیت ایثارگران برشمرد و افزود: 185 هزار ایثارگر تبدیل وضعیت شدند، 24 هزار فرزند شهید و جانباز و ایثارگر فاقد شغل داشتیم اما 32 هزار نفر مجوز استخدام گرفتیم که آزمون آن برگزار و کار این عزیزان انجام خواهد شد.

گفتنی است؛ مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری، بر مبنای رسالت تعریف شده خود به منظور ایجاد پل ارتباطی میان مردم و اعضای کابینه دولت سیزدهم و در راستای تاکیدات مصرح رییس جمهور مبنی بر ارتباط بی واسطه مردم با مسیولان، سلسه نشست های پاسخگویی تلفنی و برخط مقامات دولت سیزدهم به تماس های مردمی را ترتیب داده است.

حجت الاسلام والمسلمین «احمد صالحی» رییس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری فلسفه برگزاری این نشست ها را ایجاد ارتباطی بی واسطه میان مردم و اعضای هیات دولت اعلام و تصریح کرد که با توجه به حساسیت هایی که آیت الله رییسی در پاسخگویی به مردم داشتند پس از شهادت ایشان نیز این نشست ها کما فی السابق و با قوت ادامه دارد چرا که از ابتدای شکل گیری دولت سیزدهم خط قرمز این دولت پاسخگویی و پای کار آمدن بوده است.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش سه برابری کمک هزینه معیشتی جانبازان زیر 25 درصد در دولت سیزدهم" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش سه برابری کمک هزینه معیشتی جانبازان زیر 25 درصد در دولت سیزدهم"، کلیک کنید.