امدادرسانی به 4 زن گردشگر مفقود در «کول خرسون» دزفول

امدادرسانی به 4 زن گردشگر مفقود در «کول خرسون» دزفول

گیل 25/خوزستان رییس جمعیت هلال احمر دزفول از امدادرسانی نجاتگران پایگاه امداد و نجات کوهستان این جمعیت به چهار زن گردشگر مفقودشده در منطقه گردشگری کول خرسون خبر داد.

مصطفی طحان در گفت وگو با گیل 25 اظهار کرد: عصر روز شنبه 29 اردیبهشت در پی تماس تلفنی شهروندی با کشیک امدادی دزفول مبنی بر گم شدن چهار گردشگر خانم در منطقه گردشگری کول خرسون بخش شهیون، با توجه به نزدیک شدن به ساعات تاریکی هوا و مخاطرات احتمالی بلافاصله موضوع به مرکز کنترل عملیات استان اعلام و عملیات جستجو به نجاتگران پایگاه امداد و نجات کوهستان شهید عارف کایدخورده ابلاغ شد. 

وی افزود: خوشبختانه با توجه به در دسترس بودن تلفن همراه یکی از گردشگران، ضمن تماس تلفنی نجاتگران کوهستان با این گردشگر و پرسش های لازم، برخی اقدامات و توصیه های ضروری از جمله قرار گرفتن در نقطه ثابت و در دسترس بودن و حفظ شارژ تلفن های همراه و … به این گردشگران گفته شد و به لطف خدا پس از حدود دو ساعت جستجو، نجاتگران موفق شدند به این گردشگران که از مسیر اصلی منحرف و گم شده بودند، دسترسی پیدا کنند و هر چهار نفر که در سلامت کامل به سر می بردند به مسیر اصلی منتقل و هدایت شوند.

طحان گفت: به منظور جلوگیری از هر گونه اتفاق ناگوار به علاقمندان گردشگری توصیه اکید می شود که از ورود به مناطق کوهستانی بدون کسب اطلاعات کافی و همراه داشتن راهنما خودداری و از اقدامات نسنجیده اجتناب کنند. 

پایان خبر گیل 25 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امدادرسانی به 4 زن گردشگر مفقود در «کول خرسون» دزفول" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امدادرسانی به 4 زن گردشگر مفقود در «کول خرسون» دزفول"، کلیک کنید.