انتقال ارزش های دینی پایدار با برگزاری محفل امام حسنی ها – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام یوسف پورآرین در گفت وگو با خبرنگار گیل 25 با اشاره به برگزاری با شکوه محفل امام حسنی ها اظهار کرد: برگزاری این محافل و مناسک به صورت جمعی دارای محاسن بسیار زیادی است که فقط آنها را می توان در این نوع اجتماعات مشاهده کرد.

وی افزود: یکی از اصلی ترین محاسن برگزاری محفل امام حسنی ها حیات بخش بودن آن است و برگزاری مناسک این چنینی می تواند میراث دینی جامعه را احیا و ابقاء کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین بیان کرد: برگزاری محافلی همچون محفل امام حسنی ها ارزش های پایدار دینی امروز جامعه ما را به نسل های بعدی منتقل می کند.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از محاسن برگزار محفل امام حسنی ها و محافل اینچنینی شادی بخش بودن آن است، تاکید کرد: این محفل و روح حاکم بر آن نشان داد تجمعات دینی و مذهبی با روح شادی و سرور در مومنین منافاتی ندارد.

حجت الاسلام پورآرین اضافه کرد: برگزاری محافل جمعی و بزرگ این چنینی سبب خواهد شد تا احساس اطمینان و تنها نبودن انسان های مومن در مواجهه با فقدان ها نا کامی ها افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه این مناسک پیوندهای مشترکی بین مردم ایجاد و همچنین تقویت می کند، ادامه داد: انسان ها در مناسک جمعی از طریق خویشتن داری و انضباط بخشی برای زندگی اجتماعی آماده می شوند

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین تاکید کرد: محفل امام حسنی ها و شکوه حضور مردم در آن نشان داد اگر حاکمیت ظرفیت لازم را برای حضور مردم در چنین برنامه های دینی و قرآنی فراهم کند مردم استقبال به یادماندنی از آن خواهند کرد.

وی در پایان یادآور شد: این تجمع با شکوه نشان داد مردم متدین و دوستدار قرآن هستند و علت استقبال از این تجمع با شکوه بیش از 120 هزار نفری را باید در روحیه تدین و عمق باورهای دینی این مردم جستجو کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتقال ارزش های دینی پایدار با برگزاری محفل امام حسنی ها – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتقال ارزش های دینی پایدار با برگزاری محفل امام حسنی ها – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.