اکرام ایتام و نیازمندان از وظایف اصلی مسلمانان در ماه مبارک رمضان است

گیل 25/خوزستان منتخب خوزستان در مجلس خبرگان رهبری خوزستان گفت: ماه مبارک رمضان، فضای معنوی مناسبی برای خدمت به ایتام و گره گشایی از مشکلات نیازمندان محسوب می شود.

آیت الله عباس کعبی منتخب مجلس خبرگان رهبری خوزستان در ضیافت افطاری جمعی از ایتام و خانواده های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان که امشب (10 فروردین ماه) به میزبانی آیت الله کعبی در مرکز علمی فرهنگی امام حسین(ع) اهواز برگزار شد، اظهار کرد: اکرام ایتام، فقرا و نیازمندان یکی از وظایف اصلی مسلمانان در ماه مبارک رمضان است و شب های قدر فرصتی مناسب برای یتیم نوازی و گره گشایی از مشکلات نیازمندان است.

به گزارش گیل 25، وی با تاکید بر اهمیت رسیدگی و دستگیری از نیازمندان در ماه ضیافت الهی، به ویژه با فرارسیدن لیالی قدر، افزود: ماه مبارک رمضان، فضای معنوی مناسبی برای خدمت به ایتام و گره گشایی از مشکلات نیازمندان محسوب می شود.

آیت الله کعبی با بیان این که اکرام  اطعام  فقرا در ماه مبارک رمضان از فضیلت بسیاری برخوردار است، گفت: یکی از مصادیق روشن تقوا رسیدگی به اوضاع محرومان و اقشار کم بضاعت جامعه است.

وی بیان کرد: برخی از چهره های معروف در دنیا به ویژه بزرگان اسلام با محرومیت و بی سرپرستی رشد کردند. محرومیت و یتیم بودن فرصت است اگر با ایمان و امید و پشتکار به خوبی از آن استفاده کنند.

فعالیت پایگاه های حامی یابی در شب های قدر

جمال شیبه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان نیز با اشاره به اینکه طرح حامی یابی برای ایتام کمیته امداد همزمان با هفته اطعام نیازمندان و اکرام ایتام در استان خوزستان آغاز شده است گفت: این پایگاه ها در امکان مذهبی، مساجد و مکان های برگزاری مراسم شب قدر دایر هستند. 

وی افزود: در حال حاضر 35 هزار یتیم و فرزند محسنین (فرزندان نیازمند غیر یتیم) زیر پوشش این نهاد هستند و کمیته امداد در قالب پویش «هر خوزستانی، حامی یک یتیم» پایگاه حامی یابی در شب های قدر تا عید فطر بر پا می کند و امیدواریم با استفاده از ظرفیت این ماه مبارک بتوان حامیان بیشتری برای ایتام جذب کرد.

وی گفت: مردم خیّر و نیکوکار استان می توانند علاوه بر حضور در پایگاه های حامی یابی، از طریق سایت اکرام به نشانی ekram.emdad.ir و همچنین ارسال عدد 1 به سامانه پیامکی 3000333361 و یا تماس با 06133333415، با انتخاب فرزندان معنوی در طرح اکرام ایتام مشارکت و با کمک های مادی و معنوی خود از ایتام حمایت کنند. 

پایان خبر گیل 25 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اکرام ایتام و نیازمندان از وظایف اصلی مسلمانان در ماه مبارک رمضان است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اکرام ایتام و نیازمندان از وظایف اصلی مسلمانان در ماه مبارک رمضان است"، کلیک کنید.