اگر این درد ها را دارید دچار کمبود ویتامین D هستید

اگر این درد ها را دارید دچار کمبود ویتامین D هستید

آفتاب نیوز :

به نقل از هلث، استخوان درد با کمبود ویتامین D مرتبط است، زیرا این ویتامین برای سلامت استخوان حیاتی است.

بدن برای تنظیم سطح کلسیم و فسفات به ویتامین D نیاز دارد؛ به همین دلیل دریافت آن برای بدن ضروری محسوب می شود. یک مکمل ویتامین D 10 میکروگرمی معمول در طول ماه های زمستان برای تکمیل رژیم غذایی کافی است.

کمبود ویتامین D می تواند برای سلامت کلی بدن نیز مضر باشد. کمبود این ویتامین با بیماری ام اس، فشار خون بالا و دیابت نیز مرتبط است.

سایر علایم احتمالی کمبود ویتامین D شامل افسردگی، احساس خواب آلودگی و کمبود انرژی است.

از دیگر بیماری های مرتبط با کمبود ویتامین D می توان به بیماری های قلبی عروقی، دیابت و سرطان اشاره کرد.

برخی مطالعات تخمین می زند تا 70 درصد افراد ممکن است کمبود ویتامین D داشته باشند.

اکثر ویتامین D بدن در پاسخ به نور خورشید روی پوست تولید می شود. به همین دلیل است که معمولا در طول ماه های زمستان در عرض های جغرافیایی شمالی میزان این ویتامین در بدن افراد کمتر می شود.

پیاده روی 20 دقیقه ای به مدت چند بار در هفته می تواند برای بدن کافی باشد تا مقادیر مورد نیاز ویتامین D را تولید کند.

برخی از بهترین منابع غذایی ویتامین D شامل تخم مرغ، ماهی های روغنی و قارچ است.

نتایج مطالعه ای روی زنان یایسه سطوح بسیار بالایی از کمبود ویتامین D را نشان داد.

محققان توصیه می کنند سبک زندگی سالم باید شامل قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت 15 دقیقه، سه تا چهار بار در هفته باشد، زیرا 90 درصد ویتامین D در تماس پوست با نور خورشید سنتز می شود.

محقق ارشد این تحقیق گفت: بسیاری از مشکلات سلامتی را می توان با کمبود ویتامین D مرتبط دانست.

ما معتقدیم که بسیاری از بیماری ها می توانند با کمبود مزمن ویتامین D تشدید شود.

متخصصان مراقبت های بهداشتی باید بدانند که این کمبود یک مشکل رایج است که بخش بزرگی از جمعیت را تحت تاثیر قرار می دهد؛ حتی کسانی که در مکان های آفتابی زندگی می کنند.

ویتامین D از تراکم مواد معدنی استخوان ها حمایت و به عملکرد عصبی عضلانی کمک می کند. همچنین خطر شکستگی استخوان را کاهش می دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اگر این درد ها را دارید دچار کمبود ویتامین D هستید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اگر این درد ها را دارید دچار کمبود ویتامین D هستید"، کلیک کنید.