باقری: روابط ایران و سوریه همواره در مسیر پیشرفت دو کشور است

باقری: روابط ایران و سوریه همواره در مسیر پیشرفت دو کشور است

رییس جمهور سوریه و سرپرست وزارت امور خارجه ایران، درباره روابط دوجانبه، تحولات سرزمین های اشغالی فلسطین و مسایل منطقه ای و بین المللی مشترک گفتگو کردند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری گیل 25، بشار اسد رییس جمهوری سوریه تاکید کرد، همه شیوه های مقاومت، گزینه راهبردی و حق انکارناپذیر ملت های در رویارویی با دشمنان است.

نهاد ریاست جمهوری سوریه در بیانیه ای افزود، بشار اسد این مطلب را در دیدار با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و هییت همراه که برای سفری یک روزه از لبنان سوریه سفر کرده اند، بیان کرد.

رییس جمهور سوریه اظهار کرد، ملت ها باید در برابر دشمنان استقامت از خود نشان دهند و گرنه، دشمن در وحشی گری، تجاوز و جنگ افروی علیه دیگران حد مرزی نخواهد شناخت.

وی افزود، مقاومت و ایستادگی مردم فلسطین که دشمن صهیونیستی را به شکست مفتضحانه ای کشانده است، موجب شده که این رژیم به طور وحشیانه ای کشتار مردم بی دفاع فلسطین را ادامه دهد.

بشار اسد و باقری کنی در این دیدار در خصوص روابط دوجانبه تهران و دمشق و تحولات در سرزمین های اشغالی فلسطین، افزون بر شماری از تحولات مورد اهتمام منطقه و جهان را بررسی کردند.

سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد، روابط ایران و سوریه عمیق، مستحکم و راهبردی بوده و خواهد ماند، چرا که مبتنی بر اصول و مبانی درست و منطقی و مبتنی بر منافع مشترک و صادقانه است.

باقری افزود، تهران همواره به ارتقای همکاری های روابط دوجانبه در همه زمینه ها، با سوریه و با سایر کشورهای منطقه اهتمام دارد و بر این باور است که این روابط و همکاری های باید در مسیر پیشرفت دو کشور مورد بهره برداری قرار گیرد.

سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان، علاوه بر دیدار با بشار اسد، امروز با فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه و همچنین سران گروه های مبارز فلسطینی نیز دیدار کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باقری: روابط ایران و سوریه همواره در مسیر پیشرفت دو کشور است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باقری: روابط ایران و سوریه همواره در مسیر پیشرفت دو کشور است"، کلیک کنید.