بومی سازی تجهیزات سنجش آب و هوا به دست

بومی سازی تجهیزات سنجش آب و هوا به دست

محققان یک شرکت دانش بنیان موفق شدند تجهیزات سنجش آب و هوا را بومی سازی کنند. از این تجهیز در فرودگاه ها و مراکز نظامی برای اندازه گیری سرعت و تشخیص جهت وزش باد استفاده می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری گیل 25، محققان یک شرکت دانش بنیان موفق شدند تجهیزات سنجش آب و هوا را بومی سازی کنند. از این تجهیز در مراکز حساسی همچون فرودگاه ها و مراکز نظامی برای سنجش داده های مختلفی مانند سرعت و جهش وزش باد استفاده می شود. این محصولات فناورانه بعد از 7 سال کار تحقیقاتی در کشور بومی سازی شد.

جمشیدی از فناوران این شرکت دانش بنیان گفت: محصولات تولیدی این شرکت دانش بنیان با نمونه های آلمانی از لحاظ سرعت آستانه، گواهی کالیبراسیون و کیفیت رقابت می کند.

وی تصریح کرد: قیمت نمونه کانتر آلمانی به تنهایی 1000 یورو است و قیمت کل کانتر با تمام متعلقات آن بین 4 تا 5 هزار یورو است در حالی که قیمت محصول تولیدی شرکت ما 800 یورو است.

وی تاکید کرد: محصولات سنجش آب و هوای این شرکت دانش بنیان هم در داخل و هم خارج از کشور استفاده می شود و تجهیزات و تاسیسات را به فرودگاه ها و مراکز نظامی فروخته ایم.

جمشیدی گفت: در موضوع صادرات نیز محصولات ما به کشور روسیه صادر شده است. همچنین 15 نفر در تولید این تجهیزات بومی دخیل هستند.

جمشیدی خاطرنشان کرد:: استفاده از تجهیزات سنجش هوا در مراکز تخصصی و حساسی همچون فرودگاه ها کاربرد دارد که باید با کمترین خطا داده ها را در اختیار کاربران قرار بدهد.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بومی سازی تجهیزات سنجش آب و هوا به دست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بومی سازی تجهیزات سنجش آب و هوا به دست"، کلیک کنید.