تاکید دولت سیزدهم بر حفاظت مالی از بیماران در برابر هزینه‌های سلامت

تاکید دولت سیزدهم بر حفاظت مالی از بیماران در برابر هزینه‌های سلامت

مدیرکل دفتر ارزیابی بالینی، تدوین استاندارد و تعرفه خدمات سلامت وزارت بهداشت گفت: در دولت سیزدهم برنامه‌های حفاظت مالی متعددی در حوزه درمان وزارت بهداشت اجرایی شده است.

به گزارش گیل 25، دکترسیدموسی طباطبایی در اجلاس معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در تالار شهید سلیمانی وزارت بهداشت، ضمن تسلیت شهادت رئیس جمهور و هیات همراه گفت: از دستورات شهید آیت‌الله رئیسی تحقق و اجرای برنامه‌های مبتنی بر عدالت و پیشرفت بود.

طباطبایی افزود: معاونت درمان در تعیین و سیاستگذاری در حوزه‌های تعرفه‌گذاری، اصلاح کد و ارزش نسبی خدمات، اولویت بندی و بسته خدمات سلامت با سایر ذینفعان از جمله شورای عالی بیمه مشارکت می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین تدوین محصولات دانشی، ارزیابی بالینی تجهیزات پزشکی، تدوین و اجرای برنامه‌های حفاظت مالی، بازتوزیع درآمد اختصاصی، مدیریت اقتصادی و مدیریت تعامل با بیمه‌های سلامت در حوزه معاونت درمان با رویکرد عدالت و پیشرفت انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر ارزیابی بالینی، تدوین استاندارد و تعرفه خدمات سلامت گفت: براساس اسناد بالادستی همچون سیاستهای کلان حوزه سلامت، سند تحول دولت مردمی، برنامه ملی سلامت خانواده و نظام ارجاع، تمامی اجزای برنامه حفاظت مالی از بیماران در برابر هزینه‌های سلامت مورد تاکید حوزه درمان وزارت بهداشت در دولت مردمی سیزدهم قرار گرفته است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، طباطبایی یادآور شد: با یاری خدا تاکنون برنامه‌های حفاظت مالی متعددی، شامل حمایت از کودکان زیر هفت سال در هزینه خدمات سرپایی و بستری در بیمارستان‌ها، حمایت از بیماران مبتلا به سرطان‌ها، حمایت مالی از بیماران در قالب نظام ارجاع و حمایت از سه دهک اول جامعه، برای حمایت و حفاظت از بیماران با تاکید بر خدمات بخش دولتی، اجرا شده است.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید دولت سیزدهم بر حفاظت مالی از بیماران در برابر هزینه‌های سلامت" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید دولت سیزدهم بر حفاظت مالی از بیماران در برابر هزینه‌های سلامت"، کلیک کنید.