تدوین طرح تحولی در حوزه آموزش هنر

اسماعیلی خبر داد؛

تدوین طرح تحولی در حوزه آموزش هنر

مدیرکل برنامه ریزی و آموزش های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طرح تحولی و نقشه راهی را در دو سطح عمومی و تخصصی در حوزه آموزش هنر تدوین کرده ایم.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری گیل 25، محمدحسین اسماعیلی مدیرکل برنامه ریزی و آموزش های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سفر به قزوین به منظور بزرگداشت مقام معلم در هنرستان های هنر های زیبای استان و دیدار با حسین براتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین ضمن تبریک ایام دهه کرامت گفت: با استعانت از امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) سعی می کنیم قدم خیری را برای فرهنگ و هنر برداریم.

وی عنوان کرد: در حوزه آموزش های فرهنگی و هنری، خلا هایی از گذشته وجود داشته است که سبب شده برخی همچون فنی و حرفه ای، آموزش و پرورش و… به خود اجازه ورود به این حوزه را بدهند.

وی ادامه داد: ما یک طرح تحولی و نقشه راهی را در دو سطح عمومی و تخصصی در حوزه آموزش هنر تدوین کردیم که این طرح در سطح عمومی برای افزایش سواد هنری جامعه و در بخش تخصصی و نخبگانی نیز برای هنرستان های هنر های زیبا، مراکز مهارتی و آموزشگاه های آزاد هنری از سال گذشته در دستور کارمان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در این طرح تحولی همه مشکلات مسایل و موضوعاتی که در سه بخش آموزشی، پرورشی و ساختاری وجود دارد دیده شده و سعی داریم اتفاقات خوبی در این حوزه رقم بخورد.

اسماعیلی خاطرنشان ساخت: در خصوص آموزشگاه های آزاد هنری نیز طرح تحولی و برنامه های متعددی داریم که در حال اجرای آن هستیم و به امید خدا اولین بسته آموزشی استاندارد را طی یکی دوماه آینده ابلاغ خواهیم کرد که منجر به بحث صدور مجوز های معتبر خواهدشد و این مساله برای آموزشگاه های آزاد هنری نیز، چون هنوز استاندار های آن به نهایت نرسیده به زودی اتفاق خواهد افتاد.

مدیرکل برنامه ریزی و آموزش های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این نوید را نیز داد که از این به بعد مدارک صادر شده برای آزمون های آموزش های مهارتی، مدارک بین المللی با کد ایسکو خواهد بود.

اسماعیلی گفت: در حال حاضر ثبت برند هنرستان ها انجام شده است و هم اکنون ثبت برند آموزشگاه ها در حال انجام است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تدوین طرح تحولی در حوزه آموزش هنر" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تدوین طرح تحولی در حوزه آموزش هنر"، کلیک کنید.