تشریح وضعیت تولید انرژی های تجدیدپذیر در کشور 

گیل 25/کرمان معاون وزیر نیرو با تشریح وضعیت نیروگاه های تجدیدپذیر در کشور گفت: 334 مگاوات نیروگاه در این دولت احداث شده و حدود 12 هزار مگاوات نیروگاه در حال ساخت در کشور داریم که حدود 2000 مگاوات آن در استان کرمان است.

محمود کمانی صبح امروز 26 اردیبهشت ماه در پنل تخصصی فرصت های سرمایه گذاری انرژی های تجدیدپذیر در بورس، صنعت و کشاورزی در همایش کرمان آیدکس به روند توسعه انرژی های تجدیدپذیر در جهان پرداخت و افزود: سهم انرژی های تجدیدپذیر نصب شده در جهان در سال 2002 حدود 15 درصد بود و در سال 2022 به 83 درصد رسیده که نشان دهنده این است کشورها دیگر راغب به استفاده از سوخت های فسیلی نیستند.

وی با بیان این مطلب که قیمت و تجهیزات انرژی های تجدیدپذیر رقابت پذیر شده، تصریح کرد: هدفگذاری ایران است تولید 10 هزار مگاوات انرژی تجدیدپذیر داشته باشیم که به 30 هزار مگاوات طی یک دوره پنج ساله تغییر کرد.

رییس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق احداث نیروگاه های کوچک مقیاس را از رویکردهای کشور دانست و بیان کرد: احداث 250 مگاوات را تا پایان دولت سیزدهم در این حوزه در نظر گرفتیم.

وی درباره تامین برق صنایع توسط خودشان نیز سخنانی ایراد کرد و در ادامه از دادن 30 درصد ضریب تشویقی به صنایعی که نیروگاه تجدیدپذیر استفاده می کنند، خبر داد و عنوان کرد: مجموع ظرفیت تولید انرژی های خورشیدی در دولت سیزدهم 10 هزار مگاوات و در برنامه هفتم توسعه 30 هزار مگاوات است.

کمانی بیان کرد: اولین نیروگاه صنعتی در استان کرمان توسط شرکت صنعتی و معدنی گل گهر در حال ساخت و 10 مگاوات آن به بهره برداری رسیده و مابقی آن در تا پایان تابستان به بهره برداری خواهد رسید. همچنین مجموعه ملی مس حدود 1000 مگاوات در دست ساخت دارد که بیشتر آن در استان کرمان احداث خواهد شد.

وی مطرح کرد: ایجاد شهرک های خورشیدی با کمک مجموعه شهرک های صنعتی در دست انجام است و این اقدام باعث سهولت کار برای سرمایه گذاران و در استان کرمان در حال اجراست.

معاون وزیر نیرو اظهار کرد: نیروگاه های کوچک مقیاس برای عموم مردم در نظر گرفتیم و همچنین یک طرح ویژه 5000 مگاواتی برای نهادهای حمایتی در نظر گرفته شده و در سال گذشته حدود 10 هزار واحد آن احداث شد که 5000 واحد آن به بهره برداری رسیده و استان کرمان در این زمینه پیشگام است.

وی گفت: مجوز 4000 مگاوات طرح فاینانس گرفتیم که استان کرمان می تواند از این فرصت استفاده کند.

کمانی در ادامه سخنانش از خواسته فعالان اقتصادی در زمینه کاهش دخالت دولت در خرید و فروش انرژی گفت و اظهار کرد: طرح تابلوی سبز برای تحقق این خواسته در سال گذشته راه اندازی شد.

وی با تشریح وضعیت نیروگاه های تجدیدپذیر در کشور بیان کرد: 334 مگاوات نیروگاه در این دولت احداث شده و حدود 12 هزار مگاوات نیروگاه در حال ساخت در کشور داریم که حدود 2000 مگاوات آن در استان کرمان است.

معاون وزیر نیرو بر لزوم سرمایه گذاری در زنجیره های تجهیزاتی تاکید کرد و افزود: در حال حاضر بیش از 80 درصد تجهیزات انرژی خورشیدی در چین تولید می شود.

رییس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق گفت: در استان کرمان حدود 111 مگاوات نیروگاه به بهره برداری رسیده و 2023 مگاوات در حال ساخت است.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تشریح وضعیت تولید انرژی های تجدیدپذیر در کشور " هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تشریح وضعیت تولید انرژی های تجدیدپذیر در کشور "، کلیک کنید.