تمرکز مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی بر تولید مشترک درباره غزه

در فضای انفعالی «کن» نسبت به جنایات صهیونیست ها رقم خورد؛

تمرکز مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی بر تولید مشترک درباره غزه

تولید آثار مشترک درباره غزه و حمایت از سینماگران بین المللی که روی موضوع غزه، تمرکز دارند اولویت اصلی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی در بازار کن است.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری گیل 25، چتر سینمای ایران در هفتاد و هفتمین دوره فستیوال کن، برپا شده است. امسال در چتر سینمای ایران، بنیاد سینمایی فارابی، مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی و تهیه کنندگان خصوصی و سینماگران ایرانی گردهم آمده اند.

مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی با عرضه آثار سینمایی، مستند و انیمیشن در بازار حضور دارد، اما امسال، تمرکز مرکز بر فاند غزه (حمایت مالی از تولید مستند هایی با موضوع غزه است)، سال گذشته مرکز گسترش در واکنش به جنایات رژیم اشغالگر قدس در غزه، با تشکیل صندوق حمایت مالی، زمینه ساخت آثاری درباره مسایل غزه را فراهم کرد. هدف این فاند (حمایت مالی) ایجاد بستر برای فیلمسازان بین المللی برای تولید آثار شاخص در این زمینه است.

نمایندگان مرکز در روز های گذشته مذاکرات و جلسات فراوانی با سینماگران کشور های مختلف از جمله فیلمسازان آلمانی، فرانسوی، تهیه کنندگان و کارگردانانی از ژاپن، ارمنستان، برزیل، چین، هند، فلسطین، پاکستان، انگلستان و … داشته و علاوه بر معرفی آثار مرکز، درباره راه های تولید مشترک آثار مستند و عرضه و نمایش آثار مستند و انیمیشن در بازارها، جشنواره ها، شبکه های تلویزیونی و پلتفرم ها بحث و تبادل نظر کردند.

بخش مهمی از جلسات در روز های سپری شده مربوط به گفتگو و دیدار با فیلمسازان فلسطینی بود، اغلب این سینماگران که نسبت به موضع انفعالی و سرد جشنواره کن نسبت به رخداد های غزه انتقاد دارند، با حمایت از طرح حمایت از تولید اثر با موضوع غزه در مرکز گسترش، ابراز امیدواری کردند بتوانند مستند هایی برای ثبت سندی جنایات رژیم صهیونیستی و نسل کشی در غزه با همکاری مرکز گسترش تولید کنند.

امروز یکشنبه 30 اردیبهشت، مراسمی ویژه به نام «ویترین فیلم فلسطین» با مشارکت موسسه فیلم فلسطین و «داک کورنر» بازار کن برگزار می شود. تهیه کنندگان، پخش کنندگان، فیلمسازان و از جمله نمایندگان مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی در این برنامه حضور دارند. در این برنامه 4 پروژه ارایه و این فرصت به فیلمسازان و تهیه کنندگان داده می شود تا فیلم های مستند در دست ساخت خود درباره فلسطین را جهت ایجاد بستری برای تعامل با بازار ها و جشنوار های بین المللی برای تصمیم گیران و برنامه ریزان جشنواره ها، پخش کنندگان و خریداران به نمایش بگذارند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تمرکز مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی بر تولید مشترک درباره غزه" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تمرکز مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی بر تولید مشترک درباره غزه"، کلیک کنید.