تهدید حمله به فرودگاه سلیمانیه از سوی ترکیه

تهدید حمله به فرودگاه سلیمانیه از سوی ترکیه

به گزارش گیل 25 از گیل 25، روزنامه ترکیه‌ای ینی شفق با استناد به اظهارات منابع مطلع گزارش داد که ترکیه قصد دارد علیه تحویل تسلیحات به شبه‌نظامیان حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) که در ترکیه سازمان تروریستی اعلام شده است، از قوای نظامی استفاده کند.

ینی شفق نوشته: تصمیم مهمی درباره فرودگاه سلیمانیه در شمال عراق اتخاذ شده است که به پایگاهی لجستیکی برای پ‌ک‌ک تبدیل شده است و اگر ترکیه محموله جدیدی را ردیابی کند، به طرقی از جمله به‌کارگیری قوای نظامی، وارد عمل خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، در گزارش ینی شفق آمده است که ترکیه دیگر نمی‌تواند در زمینه تحویل پهپادها و موشک‌ها توسط عوامل خارجی به پ‌ک‌ک، از جمله توسط آمریکا شکیبایی کند.

در همین راستا، ممنوعیت استفاده از حریم هوایی ترکیه برای پروازها به فرودگاه سلیمانیه شش ماه دیگر تمدید شد.

درگیری مسلحانه میان پ‌ک‌ک و ترکیه از سال ۱۹۸۴ آغاز شده و در سال ۲۰۱۵ شدت گرفت. این سازمان پایگاه‌هایی را در عراق و سوریه و در نزدیکی مرز ترکیه ایجاد کرده است که ارتش ترکیه آن‌ها را مورد حملات زمینی و هوایی قرار داده است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تهدید حمله به فرودگاه سلیمانیه از سوی ترکیه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تهدید حمله به فرودگاه سلیمانیه از سوی ترکیه"، کلیک کنید.