توضیح ارمنستان درباره پیوستن به ناتو

به گزارش گیل 25 «آرارات میزوریان» وزیر امور خارجه ارمنستان گفت که این کشور در حوزه های متعددی، از جمله هیات های صلح بانی با ایتلاف نظامی ناتو همکاری می کند، اگرچه قصد ورود به این ایتلاف را ندارد.

خبرگزاری اسپوتنیک در این باره گزارش داد که میزوریان در گفت وگویی با شبکه تی ان آرژانتین در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا ارمنستان برنامه ای برای روابط نزدیک تر با ناتو دارد، گفت: ما در حال حاضر هم با ناتو همکاری می کنیم، در فعالیت های صلح بانی مشارکت داریم، در افغانستان بودیم، اخیرا نیز شمار صلح بانان در کوزوو را افزایش داده ایم. اگر منظورتان درخواست عضویت یا قصد عضویت در ناتو است، خیر، چنین چیزی در حال حاضر، در دستور کار ما قرار ندارد.

به نقل از گیل 25 میزوریان افزود که ایروان، آمریکا و اروپا را شرکای اصلی خود می داند.

وزیر امور خارجه ارمنستان بیان کرد: ما در حال تعمیق روابط اقتصادی و گفتمان سیاسی با اتحادیه اروپا و آمریکا هستیم. من این روند را تغییر در رفتار سیاسی نمی دانم. ما در تلاشیم امنیت خود را تامین کنیم، همچنین تلاش می کنیم که مسیر دموکراتیکمان را توسعه دهیم. می دانیم که شرکای متعددی در غرب داریم.

اتحادیه اروپا در 12 مارس قطعنامه ای را صادر کرد که در آن بیان شده است «اگر ارمنستان علاقه مند به درخواست کسب وضعیت نامزدی داشته باشد و به مسیر اصلاحات مداوم برای تحکیم دموکراسی خود ادامه دهد، زمینه برای آغاز مرحله تحول در روابط اتحادیه اروپا-ارمنستان ایجاد می شود.»

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توضیح ارمنستان درباره پیوستن به ناتو" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توضیح ارمنستان درباره پیوستن به ناتو"، کلیک کنید.