جنبش جهاد اسلامی: عملیات طوفان الاقصی کلید ایجاد خاورمیانه جدید است

جنبش جهاد اسلامی: عملیات طوفان الاقصی کلید ایجاد خاورمیانه جدید است

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد مقاومت در کرانه باختری در حال تحول مداوم و تصاعدی است.

به گزارش گیل 25، علی ابو شاهین، عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد مقاومت در کرانه باختری متوقف نشده و در حالت رشد و توسعه بی‌وقفه است. دشمن صهیونیستی در کرانه باختری با بیشترین قدرت ممکن اقدام می‌کند و این حملات به استفاده از جنگنده رسیده است. ابزارهای مقاومت در کرانه باختری نظامیان رژیم اشغالگر را ناچار کرده تا یورش‌های زمینی خود را کاهش دهند.

براساس گزارش فلسطین الیوم، ابو شاهین عملکرد جامعه جهانی در قبال فلسطینیان را به باد انتقاد گرفته و تاکید کرد نظام بین‌الملل و تمامی سازمان‌های بشردوستانه در قبال آنچه مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری در معرض آن قرار دارند، چه اقدامی انجام می‌دهند؟

وی عنوان کرد، دولت آمریکا جنگ را مدیریت می‌کند و به دنبال آن است تا کشتارهای مرتکب شده توسط اشغالگران را توجیه کند و این اقدامات شنیع را زیبا جلوه دهد.

ابو شاهین ادامه داد، گردان‌های القسام، سرایا القدس و سایر گروه‌های مقاومت در نبردی حماسی به سر می‌برند و دشمن به فکر سازوکاری برای خروج از غزه است. مقاومت هیچگونه هراسی ندارد زیرا شبانه‌روز در حال نبرد است و خسارت‌های چشمگیری به دشمن وارد می‌کند.

وی در ادامه افزود: آنچه در هفتم اکتبر رخ داد، کلید ایجاد یک «خاورمیانه» جدید است. ما درصدد هستیم تا جنگ نسل‌کشی که ملت فلسطین در معرض آن هستند، متوقف کنیم. ما به دنبال تکمیل معامله تبادل اسرا براساس چهار خواسته مشخص شده توسط مقاومت فلسطین هستیم.

وی همچنین تاکید کرد: همگان به خوبی می‌دانند که مقاومت همچنان ابتکارعمل را به دست دارد و می‌تواند به دشمن خسارت‌هایی را وارد کند. دشمن شروطی را که در میدان جنگ موفق به تحقق آن نشده نمی‌تواند در مذاکرات تحمیل کند.

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تصریح کرد نیروهای مقاومت در لبنان، عراق و منطقه معادله جدیدی را به میدان نبرد تحمیل کرده‌اند. موضع حزب‌الله واضح و قاطع است و به محض توقف تجاوزات علیه غزه حملات حزب‌الله به دشمن متوقف خواهد شد.

مرزهای لبنان و اراضی اشغالی از زمان جنگ غزه شاهد تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی است. طی هفته‌های اخیر هشدارها نسبت به وقوع جنگ گسترده میان حزب‌الله لبنان و رژیم صهیونیستی افزایش یافته است.

از سوی دیگر، «محمد حاج موسی» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین با اشاره به اینکه مقاومت در برابر اشغالگران صهیونیست در نوار غزه ادامه دارد، تاکید کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در میدان شکست خورده است و حربه‌ای جز ارتکاب جنایت‌های بیشتر با هدف اعمال فشار علیه مقاومت ندارد.

وی در جریان گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فلسطین الیوم تصریح کرد که مقاومت با امکانات محدود خود در برابر رژیم اشغالگر قدس که قوی‌ترین سلاح‌ها را در اختیار دارد، ایستاده است و همین نقش‌آفرینی مقاومت و حمایت ملت فلسطین از آن، باعث یأس و سرخوردگی محافل صهیونیستی شده است.

حاج موسی همچنین خاطرنشان کرد که مقامات صهیونیستی تاکید کرده‌اند که مقاومت در نوار غزه قدرتمندتر شده است و رژیم صهیونیستی نتوانسته است آن را ریشه‌کن کند و اشغالگری این رژیم در نوار غزه نشان می‌دهد که تنها به دنبال کشتار شهروندان و غیرنظامیان بی‌گناه است و نتانیاهو پس از شکست در میدان، حربه‌ای جز ارتکاب جنایت‌های بیشتر برای اعمال فشار به مقاومت ندارد.

وی مسؤولیت کامل این جنایت‌های رژیم صهیونیستی را متوجه دولت آمریکا دانست که از جنایت‌های صهیونیست‌ها در غزه حمایت می‌کند.

سخنگوی جهاد اسلامی تاکید کرد که اگر آمریکا می‌خواست توافق آتش‌بس صورت گیرد، حمایت‌های تسلیحاتی‌اش از رژیم صهیونیستی را متوقف می‌کرد و سکوت کشورهای سازشکار عربی و اسلامی نیز مشارکت در جرم و جنایت‌های این رژیم به شمار می‌رود.

حاج موسی در پایان درباره وضعیت گذرگاه مرزی رفح که بسته ماندن آن باعث تشدید بحران قحطی و گرسنگی در غزه شده است، اظهار داشت که دولت مصر باید درباره وضعیت این گذرگاه توضیح دهد و موضعی قوی در این زمینه بگیرد.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جنبش جهاد اسلامی: عملیات طوفان الاقصی کلید ایجاد خاورمیانه جدید است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جنبش جهاد اسلامی: عملیات طوفان الاقصی کلید ایجاد خاورمیانه جدید است"، کلیک کنید.