حجاج از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب دوری کنند

هشدار وزارت بهداشت عربستان؛

حجاج از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب دوری کنند

مراسم حج امسال در حالی برگزار می شود که افزایش دمای هوا به یک چالش برای سلامتی زایران تبدیل شده است و به همین دلیل وزارت بهداشت عربستان توصیه هایی برای ایمنی زایران دارد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری گیل 25، مراسم حج امسال از روز جمعه 14 ژوین (25 خرداد) آغاز می شود. مرکز ملی هواشناسی عربستان هشدار داده است که در این حج شاهد افزایش یک و نیم درجه ای دمای هوا در مکه و سایر اماکن مقدس خواهیم بود.

این مرکز همچنین نسبت به احتمال موج گرما هشدار داد و اعلام کرد که زایران باید منتظر دمای متوسط بالای 44 درجه سانتیگراد در مکه باشند که در آن هوا در طول روز گرم تا بسیار گرم حدود 50 درجه سانتی گراد خواهد بود.

از همین رو زایران باید دستورالعمل ها را برای پیشگیری از گرمازدگی در نظر داشته باشند. جلوگیری از قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید، نوشیدن مقدار کافی آب و اطمینان از وجود دوره های استراحت کافی بین مناسک برای کاهش خستگی و استرس گرمایی برخی از این موارد هستند.

وزارت بهداشت عربستان، در دستورالعمل های ایمنی خود، آفتاب زدگی را «اورژانس پزشکی» نامیده است که باید با انتقال فرد آسیب دیده به مکان خنک، تامین مایعات و اطمینان از قرار گرفتن در معرض هوای سرد درمان شود.

در مورد «استرس گرمایی»، هم این وزارتخانه گفت: «زمانی که زایران برای مدت طولانی در معرض دمای بالا قرار می گیرند، این وضعیت رخ می دهد که منجر به تعریق شدید و از دست رفتن مقدار زیادی آب و املاح در بدن می شود».

به زایران توصیه می شود از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب دوری و از گرما و شلوغی پرهیز کنند و حتماً مایعات بنوشند.

این وزارتخانه برای جلوگیری از کم آبی بدن در انجام مناسک حج، به زایران توصیه کرد که روزانه آب کافی بنوشند و از مواد غذایی سرشار از آب مانند میوه ها و سبزیجات استفاده کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حجاج از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب دوری کنند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حجاج از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب دوری کنند"، کلیک کنید.