حمله اوکراین به مناطق مسکونی در «بلگورود»/ 19 نفر کشته شدند

به گزارش گیل 25، «ویاچسلاو گلادکوف» فرماندار منطقه بلگورود اعلام کرد که در نتیجه گلوله باران یک ساختمان مسکونی در این منطقه دست کم 19 نفر کشته و ده ها تن دیگر نیز زخمی شدند.

ساعاتی پیش ویاچسلاو گلادکوف اعلام کرده بود که در این حمله دست کم 1 زن کشته و 29 تن دیگر از جمله یک کودک زخمی شدند.

به گزارش گیل 25 به نقل از اسپوتنیک، ساعاتی بعد از گزارش اولیه از حمله شبانه ارتش کی ییف به شهر مرزی روسیه، گلادکوف در پستی در کانال تلگرام بمباران شهر بلگورود از سوی ارتش اوکراین را سنگین توصیف کرد.

منطقه بلگورود از زمان آغاز جنگ اوکراین در سال 2022 اغلب مورد هدف نیروهای اوکراینی قرار گرفته است.

دیروز شنبه نیز دفتر «دنیس پوشیلین» (Denis Pushilin) رییس دونتسک با صدور بیانیه ای اعلام کرد که بر اثر گلوله باران یک رستوران از سوی ارتش اوکراین چند نفر از مردم کشته و زخمی شدند.

رییس دونتسک در این خصوص ادامه داد: بر اثر گلوله باران یک رستوران در دونتسک توسط نیروهای مسلح اوکراین، 3 نفر کشته شدند.

در بیانیه صادره از سوی دفتر رییس دونتسک در این خصوص اضافه شده است: در جریان این حمله، 8 نفر از جمله یک کودک هم زخمی شدند. امداد و نجات و آمبولانس دونتسک در محل حادثه حاضر شده و امدادرسانی به مصدومان آغاز شده است.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) در واکنش به افزایش حمله های پهپادی اوکراین در مناطق مرزی روسیه به «پاول زاروبین» (Pavel Zarubin)خبرنگار رادیو- تلویزیون روسیه (VGTRK) گفت: اروپایی ها به عمد تنش پیرامون اوکراین را تشدید می کنند.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در این خصوص گفت: اروپایی ها شاهد آن هستند که وضعیت به سرعت در حال تغییر و مملو از شکست های کامل برای اوکراین است؛ بنابراین آنها به عمد تنش ها را تشدید می کنند.

«دیمیتری پسکوف» در ادامه اضافه کرد که کشورهای غربی عمداً تنش ها را تشدید می کنند؛ زیرا خطر فروپاشی کامل اوکراین را در جریان گسترش عملیات ویژه نظامی مسکو شاهد هستند.

ضدحملات ارتش اوکراین که از پیش تر مقامات و رسانه های غربی و اوکراینی با آب وتاب فراوان وعده آن را داده بودند، سرانجام 4 ژوین (14 خرداد سال 1402) بی سروصدا و بدون اعلام رسمی در محورهای مختلف آغاز شد و بنا بر گزارش ها، نیروهای اوکراینی نه تنها تاکنون موفق به شکست خطوط دفاعی ارتش روسیه و پیشروی چشمگیری نشدند، بلکه حجم زیادی از تجهیزات نظامی مدرن اهدایی غربی ها نیز در این ضدحملات نابود شده یا سالم به تصرف نیروهای ارتش روسیه درآمد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمله اوکراین به مناطق مسکونی در «بلگورود»/ 19 نفر کشته شدند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمله اوکراین به مناطق مسکونی در «بلگورود»/ 19 نفر کشته شدند"، کلیک کنید.