خانم المیرا شریفی مقدم، ما دیگر گول نمی خوریم، مطمین باشید!

خانم المیرا شریفی مقدم، ما دیگر گول نمی خوریم، مطمین باشید!

آفتاب نیوز :

این روز ها صحبت از یک بازی تلگرامی نقل تمام محافل شده. بازی ای که با ضربات انگشت، قرار است همچون غول چراغ جادو رویا های مالی کاربران خود را برآورده سازد. در این بین برخی که عینک روشن فکری به چشمان خود زده اند، ساده لوحی کاربران را مورد انتقاد قرار داده اند. به رغم ابهام و تردید خود در واقعیت این بازی سودآور، اما سعی بر متقاعد کردن طرفداران بازی به واقعیت دروغین این تبلیغات رسانه ای دارند.

در مقابل آن دسته از طرفداران که رویای خود را به ضرباتی که بر «همستر؛ همان بازی محبوب» وارد می کنند، گره زده اند، دایما متذکر می شوند که قرار نیست پولی پرداخت کنند و در نتیجه زیانی آن ها را تهدید نخواهد کرد. از طرفی دایما تکرار می کنند که فلانی از نات کوینی که شباهت بسیاری به «همستر» داشت، کسب سود های آن چنانی داشته اند، چرا آنان راه دوستان و آشنایان خود را در پیش نگیرند و شانسی که پشت در خانه شان ایستاده را پس بزنند؟ اگر از این موقعیت استثنایی جا بمانند چه؟

در این میان المیرا شریفی مقدم، مجری همواره خبرساز تلویزیون در تازه ترین اظهارنظرش گفته که دولت باید ورود کند و راست و دروغ این ربات تلگرامی را نیز مشخص کند. کاربری به نام احسان در واکنش به اظهارات خانم شریف مقدم نوشته: “می گه دولت باید ورود کنه راست و دروغ همسترکامبت رو مشخص کنه، همونجایی بدبخت شدیم که دولت ورود کرد یا خواست ورود کنه. جای خجالت داره واقعا، چون 90٪ مردم حاضرن همستر بازی کنن، اما سهام در بورس نخرند. نات کوین 1250 تومان، سهم ذوب آهن اصفهان 40 تومان!

چرا اعتماد مردم به بورس از بین رفت؟

دوره ای را هم به یاد داریم که فعالیت در بازار بورس به یکباره ترند شد و رنگ سبز تابلوی معاملات بورسی مردم را بیش از پیش به رویای پولدار شدن امیدوار کرده بود. البته برخی هم مبالغ هنگفتی را به جیب زدند. البته که آن دوره نیز در نهایت ثمره ای جز تباهی سرمایه برای عموم افراد تازه وارد به بورس ایران را نداشت.

بورس تهران در سال های اخیر سرگذشت بلند و بالایی را پشت سر گذاشته است. مهم ترین آن ها شاید به چهار سال گذشته یعنی سال 99 مربوط شود. دعوت مردم به بورس از سوی رییس دولت و هجوم مردم به صورت تصاعدی که از ماه های ابتدایی همین سال آغاز شده بود، نتیجه مثبتی در پی نداشت.

از فروردین 99 تا نیمه مردادماه همان سال، شاخص کل بازار سهام موفق به کسب بازدهی 288 درصدی شد. این رشد عجیب به معنی پرواز شاخص از پایه 500 هزار واحدی تا ارتفاع دو میلیونی بود! با وجود این رشد، ریزش بازار طی ماه های بعدی، کام شیرین سهامداران را تلخ کرد. روند نزولی تندوتیز در ادامه، وارد فاز فرسایشی خود شد و بسیاری از مردم را نسبت به بازار برای همیشه بدبین کرد. 

نظر کاربران چیست؟

مردم نیز درباره سرمایه گذاری روی پروژه همستر و تجربه نسبتا تلخ بازار سهام نظراتی دارند که در ادامه می خوانیم. البته صحبت های المیرا شریفی مقدم نیز مورد انتقاد گسترده قرار گرفته. خودتان بخوانید:

غزاله معتقد است: کمترین دستاورد بازی همسترکامبت این بود که عامه مردم با مفاهیم توکن، کیف پول دیجیتال، ایردراپ و صرافی ارز دیجیتال آشنا شدند. برای ماندگاری در کسب و کار ها با هر سن و سالی باید با تکنولوژی روز پیش بریم کسانی که مسخره کنند همونایین که 10000 تا بیت کوین برای 2تا پیتزا پرداخت کردن!

همستر کامبت شروع ماجراست، کلی ایردراپ ماجرا های دیگه هست که مردم فعلا نمی شناسند، ولی درگیرش خواهند شد، مردم وقتی ببینن یه روش پرداخت مطمینی هست که میتونن مالیات رو دور بزنن قطعا نه نمی گند. دولت هم طبق معمول به جای مدیریت قضیه اول باهاش مقابله می کنه بعد مجبور می شه کنار بیاد.

بلیغ هم نوشته: خانم مجری می گه می شه روی موبایل کلیک کرد و پول دربیاد ازش؟! یه دوره بود توی ایران به کارمند زن نمی دادن. می گفتن مگه می شه بشینی پشت میز و کاغذ امضا کنی تا پول بدن بهت؟ مرد باید بزنی پشتش خاک بلند بشه. اینم همون قضیه اس، چیزی که ظاهرا با عقل این خانم همخوانی نداره پس به کلی از نظرش کنسله!

مانتیس: فقط نشستن ببینن مردم چیکار می کنند! با بورس سر مردم میلیارد ها تومن پول واقعی و زحمت کشیده رو سوخت کردن، صدای هیچکس در نیومد! الان نگران همسترکامبت شدن!

مندلیف، اما نظر دیگری دارد: قیمت نات کوین به قیمت سهام ربطی نداره، ذوب آهن، پتروشیمی و فولاد همیشه جزو سهام های با ارزشن؛ و آزاده: المیرا جان بدون که مردم حاضرن رو همستر سرمایه گذاری کنن و براش وقت بذارن، ولی در بورسی که ازش تجربه خوبی ندارن، شرکت نکنن.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خانم المیرا شریفی مقدم، ما دیگر گول نمی خوریم، مطمین باشید!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خانم المیرا شریفی مقدم، ما دیگر گول نمی خوریم، مطمین باشید!"، کلیک کنید.