دانش بنیانی شدن صنعت نفت مهمترین دستاورد برگزاری یک رویداد ملی

گیل 25 گزارش می دهد؛

دانش بنیانی شدن صنعت نفت مهمترین دستاورد برگزاری یک رویداد ملی

از امضای یک میلیارد دلار قرارداد بین وزارت نفت و شرکت های دانش بنیان و فناور تا تخصیص مقام نخست آماده سازی زمینه دانش بنیان شدن صنعت نفت به واسطه شرکت های دانش بنیان به وزارت نفت، مهمترین اقدامات در زمان برگزاری بیست وهشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری گیل 25، سال هاست با توجه به اهمیت توسعه صنعت نفت کشور، نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران به عنوان بزرگترین رخداد صنعتی و تجاری ایران مطرح و برپا شده است که همواره در این حوزه که سالانه با حضور جمع زیادی از شرکت های توانمند داخلی و خارجی در زمینه صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار می گردد، فرصت بسیار مهمی مهیاست تا شرکت های فعال در این صنعت دستاورد ها و محصولات خود را در معرض بازدید دست اندرکاران و متخصصان این صنعت قرار دهند و با در نظر گرفتن روند تقاضای بازار ها و سمت و سوی رشد این صنعت، فعالیت ها و نوآوری های آتی خود را هدایت نمایند.

از امضای یک میلیارد دلار قرارداد بین وزارت نفت و شرکت های دانش بنیان و فناور تا تخصیص مقام نخست آماده سازی زمینه دانش بنیان شدن صنعت نفت به واسطه شرکت های دانش بنیان به وزارت نفت و از همه مهمتر اینکه در حوزه نفت نزدیک به 700 شرکت دانش بنیان با وزارت نفت با حجم حدود یک میلیارد دلار قرارداد دارند، از جمله خبر ها و اقدامات مهمی بود که درزمان برگزاری بیست وهشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران اطلاع رسانی شد.

امسال و بیست وهشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران سکوی تحقق نوآوری و فناوری بود. به گفته حاضران در این نمایشگاه، طراحی ایده و برنامه ریزی برای اهدافی مانند تهیه جعبه ابزار جدید حمایت از خروجی های بخش تحقیق و توسعه شرکت های فعال در حوزه های مختلف فناوری از جمله اقداماتی بود که در این رویداد به چشم خورد.

نمایشگاه نفت

فعالان و صاحبنظران در این حوزه معتقدند؛ تحقق همکاری، هم افزایی و بومی سازی تولیدات علمی دانش آموختگان، شرکت های فعال در صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی سایر فعالان در این بخش مهم صنعتی است.

دانش بنیان ها در وزارت نفت

در بیست وهشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران وزیر نفت با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم هیچ گاه منتظر شرکت های خارجی و مذاکرات نبودیم و همواره نگاه ما در زمینه تامین کالا رو به داخل بوده است، گفت که در های وزارت نفت را به روی شرکت های دانش بنیان داخلی باز کرده ایم.

دانش بنیان ها در صنعت گاز

همچنین در بیست وهشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به حمایت شرکت ملی گاز ایران از شرکت های دانش بنیان، گفت که با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به مبلغ 150 میلیون دلار برای قرارداد ساخت بار اول با شرکت های دانش بنیان و 600 میلیون دلار اعتبار معادل ارزی تقاهم نامه امضا شده است تا این معاونت برای امضای قرارداد ساخت بار اول در حوزه تقاضا های راهبردی و کسب وکار های فناورانه نو با دانش بنیان های صاحب صلاحیت اقدام کند.

دانش بنیان ها در صنایع پایین دستی نفت

در این رویداد ملی، رییس پردیس پژوهش و توسعه صنایع پایین دستی پژوهشگاه صنعت نفت از بومی سازی روغن های موردنیاز تجهیزات صنعت نفت با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت های دانش بنیان خبر داد.

نمایشگاه بین المللی نفت

به گزارش گیل 25، امسال نمایشگاه بین المللی نفت ایران با شعار «صنعت نفت؛ جهش تولید، بهینه سازی فناورانه»، از چهارشنبه (19 اردیبهشت) در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز و (شنبه، 22 اردیبهشت) به کار خود پایان داد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دانش بنیانی شدن صنعت نفت مهمترین دستاورد برگزاری یک رویداد ملی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دانش بنیانی شدن صنعت نفت مهمترین دستاورد برگزاری یک رویداد ملی"، کلیک کنید.