در این مواقعی نباید مسواک بزنید

در این مواقعی نباید مسواک بزنید

نادیا زکالوند: از اهمیت استفاده از مسواک و حفظ بهداشت دهان و دندان بارها شنیده ایم و اینکه حداقل باید دو بار در روز دندان هایمان را مسواک زده و خوب بشوییم. بهداشت دهان جلوی تجمع میکروب در دهان، فساد دندان، بیماری لثوی و بدبوشدن نفس را می گیرد.

دکتر شادی منوچهری، دانش آموخته مدرسه پزشکی و دنداپزشکی لندن، می گوید سه موقعیت است که نباید دندان هایتان را مسواک بزنید چراکه آنها صدمه می بینند.

موقعیت شماره 1: پس از استفراغ

برخی از افراد وقتی به دلیلی دچار تهوع و سپس استفراغ می شوند، نمی توانند بوی بد دهان شان بعد از استفراغ را تحمل کنند و وقتی حال شان کمی بهتر شد، دهان و دندان هایشان را با مسواک تمیز می کنند. اما محتویات معده که به صورت استفراغ از دهان خارج می شود، به شدت اسیدی است و دندان ها هم از مواد معدنی تشکیل شده اند. در این حالت به محض استفاده از برس مسواک روی دندان ها، مینای دندان ساییده شده و از بین می رود و دندان هایتان شکننده می شوند. پس از استفراغ حداقل نیم تا یک ساعت باید صبر کنید یا دهان تان را با آب معمولی یا دهانشویه تمیز کنید.

موقعیت شماره2: بلافاصله پس از نوشیدن قهوه

قهوه هم نوشیدنی کاملا اسیدی است، به ویژه اگر همراه با شیر و شکر مصرف شود. پس از نوشیدن قهوه اگر فورا مسواک بزنید، باز هم مینای دندان هایتان را از بین می برید. در این حالت هم نیم تا یک ساعت باید صبر کنید.

موقعیت شماره 3: پس از صرف صبحانه

معمولا هنگام صبحانه ما نوشیدنی های کافیین دار مانند قهوه و چای می نوشیم. بنابراین بلافاصله پس از صبحانه مسواک نزنید تا مینای دندان تان از بین نرود.

البته صبح ها پیش از صرف صبحانه بهترین زمان مسواک زدن است. درواقع صبح ها دهان مان پر از باکتری است و بهتر است پیش از خوردن صبحانه، دهان مان را از باکتری ها تمیز کنیم.

منبع:

ladbible

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در این مواقعی نباید مسواک بزنید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در این مواقعی نباید مسواک بزنید"، کلیک کنید.