ربات های جی پی تی-4 به روشی مرموز هک خودکار انجام دادند

ربات های جی پی تی-4 به روشی مرموز هک خودکار انجام دادند

محققان اعلام کردند که ربات های جی پی تی-4 با بهره برداری از آسیب پذیری «روز صفر» موفق شدند حمله هکری خودکار انجام دهند که به روشی ناشناخته انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری گیل 25 به نقل از نیواطلس، محققان با استفاده از ربات های جی پی تی-4 توانستند نیمی از وب سایت های آزمایشی خود را هک کنند. حمله روز صفر (Zero Day Attack) یک آسیب پذیری نرم افزاری است که قبل از اینکه سازندۀ نرم افزار از آن آگاه شود توسط مهاجمان مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

این ربات ها توانستند با همکاری هم ربات های دیگری بسازند و اتفاق نگران کننده این بود که آنها با استفاده از روش ها کاملاً جدید ناشناخته به وب سایت ها نفوذ کردند.

در مقاله ای جدید، گروهی از محققان فاش کردند که جی پی تی-4 توانست به تن هایی از 87 درصد از آسیب پذیری ها و مواجهه های رایج با شدت بحرانی (CVE) عبور کند که جهشی قابل توجه در زمینه هک خودکار است.
محققان همچنین آخرین پیشرفت خود را در هک آسیب پذیری های روز صفر با استفاده از عوامل مدل بزرگ زبانی مستقل و با استفاده از روش برنامه ریزی سلسله مراتبی با عامل های ویژه (HPTSA) به نمایش گذاشتند.

در این رویکرد نوآورانه، یک عامل برنامه ریزی چندین عامل فرعی کار خاص را برای بهره برداری موثر از آسیب پذیری ها هماهنگ می کند.

در حالی که این پیشرفت ها در زمینه امنیت سایبری نویدبخش است، نگرانی در مورد استفاده مخرب احتمالی از چنین مدل هایی نیز وجود دارد.

دانیل کانگ، یکی از محققان، به محدودیت های جی پی تی-4 در حالت چت بات پرداخت و اظهار داشت که این ربات برای درک قابلیت های مدل بزرگ زبانی کافی نیست و نباید هک خودکار انجام دهد. این موضوع، نگرانی ها در مورد سوء استفاده اخلاقی از این فناوری را افزایش می دهد.

با ادامه پیشرفت فناوری، پیامد های اخلاقی و استفاده مسیولانه از قابلیت های هک خودکار همچنان نیازمند ملاحظات اساسی و بررسی های امنیتی بیشتر است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ربات های جی پی تی-4 به روشی مرموز هک خودکار انجام دادند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ربات های جی پی تی-4 به روشی مرموز هک خودکار انجام دادند"، کلیک کنید.