رتبه اول خوزستان در حوزه مولدسازی/ پایان مجوزهای کاغذی و امضاهای طلایی از 1403

رتبه اول خوزستان در حوزه مولدسازی/ پایان مجوزهای کاغذی و امضاهای طلایی از 1403

گیل 25/خوزستان مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان از کسب رتبه اول استان در حوزه مولدسازی خبرداد و گفت: در حوزه مولدسازی، دارایی های منجمد شناسایی و برای رونق بخش های مختلف استفاده می شوند که خوزستان نسبت به سه سال گذشته در این حوزه رشد 580 درصدی داشته است.

امید احمدی امروز 21 بهمن ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه در اهواز، سرمایه گذاری خارجی در استان را یک حلقه مفقوده عنوان و اظهار کرد: در 10 ماهه سال جاری 9 سرمایه گذار را جذب کردیم که ارزش پروژه های تعریف شده آن، 38 هزار میلیارد تومان بوده است.

به گزارش گیل 25، وی با بیان اینکه این سرمایه گذاری ها در بخش های مختلف مانند صنعت، پتروپالایش، پالایشگاه و نظایر آن ها خواهد بود، افزود: طبق مصوبات انجام شده ظرف یک ماه آینده 50 درصد مبلغ این سرمایه گذاری ها جذب خواهد شد که از این میزان برای حدود یک هزار و 700 نفر شغل ایجاد خواهد شد.

کسب رتبه اول خوزستان در حوزه مولدسازی

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان از کسب رتبه اول خوزستان در حوزه مولدسازی خبرداد و گفت: در حوزه مولدسازی دارایی های منجمد شناسایی و برای رونق بخش های مختلف استفاده می شوند که خوزستان نسبت به سه سال گذشته در این حوزه رشد 580 درصدی داشته است.

احمدی ادامه داد: به همین منظور 700 ملک مازاد تاکنون در استان شناسایی و مصوب شده است و منتظر تدوین بسته رونق برای آن ها هستیم.

وی گفت: از طرح هایی که به واسطه مولدسازی در دستور کار قرار گرفته اند می توان به بیمارستان 600 تختخوابی گلستان، طرح آبرسانی فدک و تامین خوابگاه دانشجویی متاهلان اشاره کرد.

وصول 105 درصدی درآمدهای مالیاتی در 10 ماهه

احمدی از وصول 105 درصدی درآمدهای مالیاتی در 10 ماهه سال جاری خبرداد و عنوان کرد: از 286 هزار میلیارد ریالی که برای درآمدهای مالیاتی خوزستان در سال 1402 تعیین شده بود تاکنون حدود 250 هزار میلیارد ریال آن در 10 ماهه امسال وصول شده است که با توجه به درآمدهای مالیاتی 2 ماه آخر سال، وصول 105 درصدی مالیات را نشان می دهد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان ادامه داد: در سال 1402 یک حساب پیشرفت عدالت در استان ایجاد شده است که مازاد درآمدهای وصولی مالیاتی استان و اقساط وصولی تسهیلات تبصره 18 سال های گذشته باید به حساب این صندوق واریز شود و زیر نظر شورای برنامه ریزی خوزستان به مسایل مختلف استان اختصاص یابد.

وی اظهار کرد: این حساب متناظر صندوق توسعه ملی است و منابع این حساب در راستای اشتغال و رونق تولید است و ماهانه نیز یک دوازدهم از درآمدها باید به این حساب واریز شود.

حذف مجوزهای کاغذی و امضاهای طلایی از ابتدای 1403

وی با اشاره به الکترونیکی شدن تمامی مجوزها از سال آینده و کوتاه شدن روند دریافت آن در درگاه ملی مجوزها، گفت: طبق قانون تمام امضاهای طلایی برای دریافت مجوز کسب و کار و حوزه های دیگر باید حذف شود که به همین منظور درگاه ملی مجوزها کار خود را آغاز کرده و تا سال آینده همه سازمان های مربوطه موظف هستند مجوزهای خود را الکترونیکی و ظرف مدت حداکثر 20 روز صادر کنند.

احمدی با بیان اینکه 80 درصد مجوزات باید ظرف مدت 20 روز و مابقی حداکثر تا 6 ماه صادر شوند، افزود: از ابتدای سال 1403 تمام مجوزهای کاغذی جمع آوری و مجوزهای الکترونیکی و دارای شناسه یکتا روی کار خواهد آمد.

وی همچنین از آغاز پایلوت طرح “سادا نوین” در خوزستان به عنوان اولین استان در کشور به منظور شناسایی املاک دولتی و سازمانی و ثبت در سامانه خبرداد.

شناسایی 100 فرصت سرمایه گذاری در خوزستان

مدیرکل اقتصاد و دارایی خوزستان بیان کرد: طبق بخشنامه بانک مرکزی باید 80 درصد منابع بانک ها صرف تسهیلات شود که این عدد در استان 67 درصد است و عملکرد بانک های استان در این زمینه رضایت بخش نیست.

وی با اشاره به شناسایی 100 فرصت سرمایه گذاری در خوزستان، گفت: در سال جاری حدود 80 هزار میلیارد ریال از اعتبارات عوارض آلایندگی صنایع برای شهرداری ها و دهیاری ها جذب شد که طی ماه های آینده افزایش خواهد داشت.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رتبه اول خوزستان در حوزه مولدسازی/ پایان مجوزهای کاغذی و امضاهای طلایی از 1403" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رتبه اول خوزستان در حوزه مولدسازی/ پایان مجوزهای کاغذی و امضاهای طلایی از 1403"، کلیک کنید.