رمضان شریف: رژیم اسراییل هرگز به جایگاه پیش از طوفان الاقصی باز نخواهد گشت

رییس ستاد انتفاضه و روز جهانی قدس گفت: برگزاری راهپیمایی روز قدس در زنده نگه داشتن آرمان فلسطین و بازخوانی پرونده جنایات رژیم صهیونیستی منشا اثر بوده و اجازه نداده است عملیات روانی دشمنان در به فراموش سپردن این مساله محقق شود.

به گزارش گیل 25، چهارمین جلسه ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی روز سه شنبه هفتم فروردین ماه 1403 با حضور نمایندگان دستگاه های عضو ستاد و همچنین روسای ستادهای استانی به صورت برخط در محل دفتر مرکزی شورا برگزار شد.

«رمضان شریف» در ابتدا با تبریک سال جدید و قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان گفت: تا برگزاری روز جهانی قدس 10 روز باقی مانده و امروز 171 روز از عملیات طوفان الاقصی و شروع جنگ غزه می گذرد و در ماه های گذشته مهمترین موضوع در افکار عمومی جهان رفتارهای وحشیانه و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم و مقاوم غزه و فلسطین بود که نبردی نابرابر و البته قهرمانانه، شجاعانه و با عزت، از طرف مردم غزه بود و از سوی رژیم صهیونیستی، ظالمانه ترین و غیرانسانی ترین اقدامات و رفتارها را شاهد بودیم.

وی گفت: مردم غزه و فلسطین تلفات بسیار سنگین و رنج های زیادی را تحمل کردند و در پرتو استقامت، پایمردی و صبر آنان و هدایت های الهی، آگاهی افکار عمومی مردم جهان اتفاق افتاد و اسراییل به رغم حمایت همه جانبه آمریکا نتوانست به هیچ یک از اهداف خود برسد و تا این لحظه پیروز واقعی این جنگ، مردم مقاوم و شجاع غزه هستند.

 رییس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس تاکید کرد: مردم غزه و جبهه مقاومت هم در صحنه رویارویی نظامی و امنیتی و هم در صحنه افکار عمومی که بسیار با اهمیت است، پیروز میدان بودند. هر چند اسراییل در گذشته نیز تجربه شکست از جبهه مقاومت را داشته، اما عملیات طوفان الاقصی از چند جهت دارای ویژگی ها و دستاوردهای بزرگ و متفاوتی است.

او خاطرنشان کرد: در چند ماه اخیر، اسراییل به رغم داشتن رسانه های گسترده، قوی و حرفه ای در سطح جهان، نتوانست بر ظلم و جنایاتی که در طول 75 سال اشغال سرزمین های فلسطینی مرتکب شده سرپوش بگذارد و برای اولین بار بود که همه ملت های جهان اعم از مسلمان و غیر مسلمان و پیروان سایر ادیان الهی و آزادی خواهان عالم، به ماهیت واقعی رژیم صهیونیستی پی بردند و آگاه شدند.

رمضان شریف با اشاره به دیدگاه امام راحل درباره ماهیت رژیم صهیونیستی گفت: خدا را شاکریم که رویکرد و راهبرد امام خمینی(ره) درباره رژیم صهیونیستی، امروز برای افکار عمومی جهان به اثبات رسیده و این نگاه دوراندیش و دقیق امام راحل که وجود رژیم غاصب اسراییل را جرثومه فساد و خطری برای بشریت معرفی کردند، هم اینک توسط همه آزادی خواهان جهان آشکار شده است.

رمضان شریف: رژیم اسراییل هرگز به جایگاه پیش از طوفان الاقصی باز نخواهد گشت

وی افزود: پس از گذشت 45 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، مردم جهان به درستی راه و مسیر انقلاب اسلامی پی بردند و شاهد بودند که در 6 ماه گذشته چه جنایاتی توسط رژیم صهیونیستی به وقوع پیوست. سران رژیم صهیونیستی برغم اینکه ادعا داشتند، هدف آنان مبارزه با حماس و آزادی اسراست، با بمباران بیمارستان ها، مساجد، کلیساها و محل سکونت غیرنظامیان و شهرها، در واقع مردم بیگناه غیرنظامی را هدف قرار دادند و نژادپرستی و خوی وحشی گری آنان بیش از پیش آشکار شد.

رییس ستاد انتفاضه و قدس افزود: این جنگ یک فرصت تاریخی برای دنیا بود که نسبت به ماهیت رژیم صهیونیستی آگاه شوند و چهره واقعی آمریکا و حامیان این رژیم نیز افشا شد.

رمضان شریف افزود: آمریکایی ها چندین مرحله از قطعنامه های سازمان ملل را رد کردند و اجازه نداند که بمباران غزه متوقف شود و آتش بس برقرار گردد و حتی اجازه نداند کمک های بهداشتی و درمانی و معیشتی به مردم غزه برسد؛ اما مردم غزه مقاومت و پایمردی کردند و نشان دادند که پای آرمان قدس شریف ایستاده اند و آمریکایی ها زیر فشار افکار عمومی مجبور شدند به آخرین قطعنامه سازمان ملل رای ممتنع دهند تا بیش از این رسوا نشوند.

وی گفت: این آوردگاه نشان داد جبهه حق پیروز است و باید خالصانه از تمام کسانی که مردانه وارد این میدان شدند تشکر کرد، هر چند تعدادی از کشورهای عربی در این آوردگاه عملکرد مثبتی نداشتند. باید از مردم لبنان و حزب الله، مردم عراق و جریان های پیوسته به مقاومت و مردم فهیم و جهادگر یمن و انصارالله قدردانی کرد تاریخ این دوران را ثبت خواهد کرد.

رمضان شریف با بیان اینکه اسراییلی ها هرگز نمی توانند به جایگاه پیش از طوفان الاقصی برگردند گفت: بخش عمده ای از مردم دنیا در این 6 ماه توانستند مسیر حق را انتخاب کنند و با مردم غزه همراهی و حمایت کردند که جای شکر و قدردانی دارد.

وی افزود: کارشناسان و سران رژیم صهیونیستی در اظهارات خود اعتراف می کنند که مقابله و رویارویی با جبهه مقاومت و ادامه جنگ غزه برای آنان دستاوردی نخواهد داشت و قادر به از بین بردن حماس نخواهند بود.

 رییس ستاد انتفاضه و قدس تصریح کرد: جمهوری اسلامی به برکت هدایت های امامین انقلاب از ابتدای پیروزی انقلاب حامی مردم فلسطین بوده است و نامگذاری روز جهانی قدس که ابتکار امام راحل بود نشان از این واقعیت دارد. راهپیمایی روز قدس هر ساله پس از راهپیمایی 22 بهمن دومین راهپیمایی سراسری ملی، متراکم و پر شور مردم ایران است و در بازخوانی جنایات اسراییل و زنده نگه داشتن آرمان فلسطین نقش مهمی دارد و منشا اثر بوده است.

رمضان شریف افزود: امروز شاهدیم ظلم و جنایات رژیم صهیونیستی و مقاومت مردم فلسطین به خبر اول دنیا و رسانه های جهان تبدیل شده است و همانطور که رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) بارها و بارها تاکید فرمودند، سرانجام اسراییل نابود خواهد شد.

وی با بیان اینکه مردم ایران همواره در حمایت از مردم فلسطین پیش قدم بوده اند، گفت: ان شاءالله در روز جهانی قدس امسال در کنار راهپیمایی سراسری، کمک های ویژه مردمی برای مردم غزه جمع آوری خواهد شد تا هنگامی که شرایط فراهم شد، این کمک ها به غزه ارسال گردد. هر چند در ماه های گذشته نیز شاهد کمک های مردم بودیم و امیدواریم مرزها برای ارسال کمک به غزه بازگردد و پایان ماه مبارک رمضان، مردم ایران در این کار خیر شریک باشند.

رییس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با قدردانی از زحمات ستادهای برگزاری راهپیمایی روز قدس در سراسر کشور گفت: مردم ایران مانند سال های پیش در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان آمادگی حضور پرشور در روز قدس را دارند و امسال این شور و حرارت بیشتر شده است.

رمضان شریف تاکید کرد: جمهوری اسلامی پرجمدار حمایت از فلسطین است و رهبر معظم انقلاب نیز همواره به موضوع حمایت از فلسطین تاکید دارند که نصب العین مردم ایران قرار دارد و لازم است رسانه ها نیز در انعکاس این مراسم و تولید محتوا در این خصوص اهتمام ویژه ای داشته باشند.

رییس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس افزود: ان شاءالله در 17 فروردین سال جاری، شاهد روز قدس متفاوت تر و پرشورتری نسبت به سال های قبل باشیم و رسانه های ما بتوانند این جلوه های ویژه حضور مردم را ثبت و مخابره نمایند و دستاوردها و پیامدهای خوبی برای مردم فلسطین داشته باشد.

رمضان شریف: رژیم اسراییل هرگز به جایگاه پیش از طوفان الاقصی باز نخواهد گشت

نامگذاری روز قدس امسال به عنوان ««طوفان الاحرار»

سپس «سید مجتبی ابطحی» دبیرکل کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین، در جلسه ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، گفت در «منبرالقدس» سخنرانی ریاست جمهور ایران، سخنرانی سیدحسن نصرالله، سید عبدالملک بدرالدین حوثی، ابوالحسن عامری از عراق و اسماعیل هنیه را خواهیم داشت، گفت: شعار امسال روز قدس، «طوفان الاحرار» نامگذاری شده است.

وی اضافه کرد: اگر فرضا آتش بس هم اعلام شود، نباید حمایت ما از مردم غزه برداشته شود.

دبیرکل کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه آتش طوفان الاقصی خاموش ناشدنی است، گفت: این نبرد در اشکال مختلف تا نابودی نهایی رژیم صهیونیستی و محو کامل از این جهان جدید که در حال شکل گیری است، حتماً تداوم خواهد داشت و به زودی ان شاء الله شاهد جهان بدون از اسراییل خواهیم بود.

در ادامه جلسه اعضای ستاد انتفاضه و قدس به بیان دیدگاه ها و برنامه های دستگاه مطبوع خود برای راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس پرداختند.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رمضان شریف: رژیم اسراییل هرگز به جایگاه پیش از طوفان الاقصی باز نخواهد گشت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رمضان شریف: رژیم اسراییل هرگز به جایگاه پیش از طوفان الاقصی باز نخواهد گشت"، کلیک کنید.