رنگ‌هایی که پشه‌ها می‌پسندند – گیل 25

رنگ‌هایی که پشه‌ها می‌پسندند - گیل 25

یک مطالعه جدید نشان داد که برخی رنگ‌ها پشه‌ها را بیشتر به خود جذب می‌کند، بنابراین بهتر است از برخی از رنگ‌ها اجتناب کنید تا گزیده نشوید.

به گزارش گیل 25، با فرا رسیدن تابستان، پشه‌ها همزمان با گرم شدن هوا و تابش آفتاب باز می‌گردند. این حشرات به ویژه در شرایط مرطوب تکثیر می‌شوند.

یک مطالعه اخیر در آمریکا نشان داد رنگ لباسی که می‌پوشید می‌تواند بر جذب پشه‌ها به سمت شما تأثیر بگذارد.

تیمی از کارشناسان دانشگاه واشنگتن به سرپرستی «جفری ریفل»، پروفسور زیست‌شناسی، رفتارهای تغذیه‌ای را در پشه‌ها بررسی کردند.

این کارشناسان به دنبال درک سیستم‌های حسی پشه‌ها بودند تا بفهمند این حشرات دقیقا چگونه غذای خود را پیدا می‌کنند.

کسانی که می‌خواهند طعمه نیش‌های گزنده پشه‌ها نشوند باید لباس‌هایی با رنگ‌های سبز، آبی روشن، بنفش یا حتی سفید انتخاب کنندآنها همچنین تفاوت‌های رفتاری را بین پشه‌های نر که از شهد تغذیه می‌کنند و نیش نمی‌زنند با ماده‌هایی که برای تولید تخم به خون نیاز دارند، بررسی کردند.

آیا همه در برابر پشه‌ها برابرند؟

ممکن است برخی افراد ادعا کنند که بیش از دیگران مورد طمع این حشرات پرنده ‌می‌شوند. ادعایی که می‌تواند اشتباه نباشد.

در واقع، ویژگی‌های خاصی مانند دی اکسید کربن آزاد شده توسط بدن، تعریق، دما و بوی پوست می‌تواند ما را برای پشه‌ها جذاب کنند.

با این حال، به نظر می‌رسد پشه‌ها ابتدا با بوی پوست جذب می‌شوند و این حشره در شناسایی آن به مانند هیچ حشره دیگری نیست.

پروفسور ریفل در این‌باره گفت: بوی پوست ما، عرق، نفس ما و دی اکسید کربنی که منتشر می‌کنیم هر کدام جذب‌کننده‌های بسیار قوی برای پشه‌ها هستند. وی در همین‌باره اضافه کرد: و البته رنگ لباس‌هایی که میپوشیم.

پشه‌ها چه رنگی را برای نیش زدن دوست دارند؟

به گزارش یورونیوز، نویسندگان این مطالعه می‌گویند پشه ها بیش از همه جذب رنگ‌های گرم  می‌شوند، رنگ‌هایی که رنگ پوست ما را به آنها یادآوری می‌کند.

کارشناسان در این‌باره می‌گویند که این حشرات به رنگ های قرمز، نارنجی و سیاه جذب می‌شوند.

ویژگی‌های خاصی مانند دی‌اکسید کربن آزاد شده توسط بدن، تعریق، دما و بوی پوست می‌تواند ما را برای پشه‌ها جذاب کندبنابراین کسانی که می‌خواهند طعمه نیش‌های گزنده پشه‌ها نشوند باید لباس‌هایی با رنگ‌های سبز، آبی روشن، بنفش یا حتی سفید انتخاب کنند.

این رنگ‌های روشن گرما و نور بیشتری را منعکس می‌کنند که پشه‌ها آن را دوست ندارند.

رنگ بنفش نیز از جمله رنگ‌هایی بود که توسط پشه‌ها نادیده گرفته شد. این موضوع به این دلیل است که بنفش دارای کوتاه‌ترین طول موج در بین هر رنگ در طیف نور مرئی است.

همچنین از آنجایی که آن‌ها به رنگ‌های با طول موج بلند مثل قرمز و نارنجی اقبال نشان می‌دهند، به رنگ بنفش نزدیک نمی‌شوند.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رنگ‌هایی که پشه‌ها می‌پسندند – گیل 25" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رنگ‌هایی که پشه‌ها می‌پسندند – گیل 25"، کلیک کنید.