ریزش قیمت دلار/ یک گام تا ورود دلار به کانال 58 هزار تومان – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار گیل 25، قیمت دلار که با شروع سال جاری روند صعودی به خود گرفته بود و متناسب با حوادث بین المللی از 70 هزار تومان هم عبور کرد، اما پس از مدت کوتاهی روند کاهشی به خود گرفت، به گونه ای که هم اکنون 59 هزار و 150 تومان بوده و در حال نزدیک شدن به کانال 58 هزار تومان است.

مشاهدات میدانی از بازار غیررسمی نشان می دهد که بازار غیررسمی ارز آرام بوده و با توجه به وضعیت ریزش دلار، خرید و فروشی در بازار انجام نمی شود و اغلب به دنبال فروختن دلارهای خود هستند که البته خریداری هم ندارند.

بنابراین بسیاری از کارشناسان بازارهای مالی معتقد هستند که طبق سنوات گذشته بعد از اردیبهشت ماه افت تقاضای ارزی در بازار رخ خواهد داد؛ بنابراین شاهد ایجاد یک ثبات در بازار و کاهش قیمت دلار در کانال 50 هزار تومانی خواهیم بود.

گفتنی است، محمدرضا فرزین رییس کل بانک مرکزی با اشاره به نتایج استفاده از دیپلماسی اقتصادی و گسترش روابط بانکی و تجاری با کشورهای هم پیمان و همسایه تاکید کرده است: با گشایش های به وجود آمده، دسترسی کشور به منابع ارزی در سال جاری افزایش یافته است و قدرت مدیریت بیشتری نیز بر منابع ارزی زیادی که در خارج از کشور وجود دارد خواهیم داشت، این موضوع البته بر افزایش تسلط بانک مرکزی بر بازار ارز، اثربخش خواهد بود.

لازم به ذکر است که دلار امروز در مرکز مبادله ارز و طلا در بخش اسکناس 44 هزار و 868 تومان و در بخش حواله 41 هزار و 894 تومان کشف قیمت شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ریزش قیمت دلار/ یک گام تا ورود دلار به کانال 58 هزار تومان – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ریزش قیمت دلار/ یک گام تا ورود دلار به کانال 58 هزار تومان – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.