زمین بازی جدید هوش مصنوعی؛ مسابقات فرمول یک دگرگون می شوند! /عکس و فیلم

امیرمسعود عابدین_ یک خودروساز ایتالیایی با خودروی Dallara Super Formula SF23 برای پیشی گرفتن از رقبای خود در نمادین ترین مسیرهای مسابقه جهان، بر آخرین هوش مصنوعی (AI) تکیه خواهد کرد.

این خودروساز در کنفرانس فناوری جیتکس دبی از مدل بدون راننده خودروی خود، پیش از برگزاری اولین مسابقه اتومبیلرانی خودران در پیست یاس مارینا ابوظبی (که چندی پیش برگزار شد) رونمایی کرد.

زمین بازی جدید هوش مصنوعی؛ مسابقات فرمول یک دگرگون می شوند! /عکس و فیلم

به جای تکیه بر مهارت راننده، 10 تیم از مهندسان برای طراحی هوشمندانه ترین الگوریتم برای رقابت با یکدیگر و دریافت جایزه 1٫85 میلیون پوندی با یکدیگر رقابت خواهند کرد. به گفته سازمان دهندگان مسابقه، به دلیل موانع تکنولوژیکی، مسابقات خودمختار قبلی تنها می توانستند حداکثر دو خودرو در آن زمان داشته باشند. سری جدید مسابقه A2RL اولین سری خواهد بود که به چندین نفر اجازه رقابت می دهد.

زمین بازی جدید هوش مصنوعی؛ مسابقات فرمول یک دگرگون می شوند! /عکس و فیلم

به گزارش گیل 25، این خودروی 690 کیلوگرمی به دوربین هایی مجهز است که اطراف خودرو را کاملاً رصد می کنند. علاوه بر این، GPS هایی برای درک موقعیت خودرو در مسیر، رادار و LiDAR هایی که می توانند موانع و ماشین های دیگر را شناسایی کرده و فاصله را تخمین بزنند، روی این خودرو نصب شده اند. همه این ها توسط رایانه ای کنترل می شود که روی صندلی راننده محکم شده است. دیگر خبری از انسان در این خودرو نیست. همچنین نیازی به تیمی در اتاق کنترل برای نظارت بر سوخت، فشار و فرسودگی لاستیک نخواهد بود.

زمین بازی جدید هوش مصنوعی؛ مسابقات فرمول یک دگرگون می شوند! /عکس و فیلم

یک الگوریتم پیچیده تمام داده ها را فوراً می خواند و ماشین را به طور مستقل در مسیر می راند و یاد می گیرد که چگونه در هر دور سریع تر حرکت کند. این خودروساز همچنین به دنبال استفاده از مسابقه A2RL برای متقاعد کردن رانندگان است که اتومبیل های خودران می توانند حتی در سرعت بالا نیز ایمن باشند.

322

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زمین بازی جدید هوش مصنوعی؛ مسابقات فرمول یک دگرگون می شوند! /عکس و فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زمین بازی جدید هوش مصنوعی؛ مسابقات فرمول یک دگرگون می شوند! /عکس و فیلم"، کلیک کنید.