زنده گیری یوزپلنگ نابالغ در منطقه یوزکنام ابریشم

زنده گیری یوزپلنگ نابالغ در منطقه یوزکنام ابریشم

گیل 25/خراسان شمالی مدیر کل محیط زیست خراسان شمالی از زنده گیری یوزپلنگ نابالغ در منطقه یوزکنام ابریشم خبر داد.

رضا شکاریان در گفت و گو با گیل 25 اظهار کرد: صبح روز جمعه (25 خرداد1403) یوزبانان زیست کنام پل ابریشم موفق به ثبت تصویر یک قلاده یوزپلنگ نابالغ در محدوده سیاسی استان سمنان شدند که ظاهرا سالم ولی از مادر جدا شده و در جستجوی مادر خود بوده، بنابراین با توجه به شرایط خاص این یوز که مادرش را ظاهرا از دست داده و توان شکار و تامین غذا برای خود را نداشته تصمیم بر این شد که اگر پس از پایش منطقه خبری از یوز مادر نشد برای حفظ سلامت و بقا، عملیات زنده گیری انجام شود.

وی افزود: این اتفاق امروز دوشنبه 28 خرداد توسط تیم اعزامی از سازمان انجام شد و این یوز به نزدیک ترین مکان آماده که شرایط قرنطینه و نگهداری را دارد منتقل شده تا تصمیمات بعدی برای آن گرفته شود.

شکاریان ادامه داد: در حال رایزنی و فراهم آوردن شرایط جهت انتقال یک قلاده یوزپلنگ به سایت نگهداری پناهگاه حیات وحش میاندشت جاجرم هستیم که در این موضوع سازمان هم قول داده با به وجود آمدن شرایط ممکن فنی و علمی، در نزدیک ترین زمان حتما این خواسته محقق خواهد شد.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زنده گیری یوزپلنگ نابالغ در منطقه یوزکنام ابریشم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زنده گیری یوزپلنگ نابالغ در منطقه یوزکنام ابریشم"، کلیک کنید.