سیر تا پیاز لیگ نخبگان و سهمیه ایران در آسیا

یه گزارش خبرگزاری گیل 25؛ کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز برگزار شد تا مهمترین تصمیم AFC در 20 سال گذشته برای تغییر ساختار برگزاری مسابقات باشگاهی فوتبال آسیا مشخص شود.در این کنگره شکل جدید جام های قهرمانی فوتبال آسیا و سهمیه تمام کشورهای شرق و غرب در فرمت جدید مسابقات مشخص شد.

به نقل از فارس کنگره AFC اعلام کرد مسابقات باشگاهی فوتبال آسیا در فصل آینده یعنی 2024-2025 به شکل زیر برگزار خواهد شد:لیگ قهرمانان آسیا(الیت یا نخبگان)لیگ قهرمانان آسیا 2چلنج لیگ(سطح سوم)

سهمیه بندی کشورها در لیگ الیت یا نخبگان به شرح زیر است:غرب آسیا:عربستان: 3 سهمیه مستقیمقطر: 2 سهمیه مستقیم و یک پلی آفایران: 2 سهمیه مستقیم و یک پلی آفامارات: یک سهمیه مستقیم و یک پلی آفازبکستان: یک سهمیه مستقیمعراق: یک سهمیه مستقیمشرق آسیا:ژاپن: 3 سهمیه مستقیمکره جنوبی: 2 سهمیه مستقیم و یک پلی آفچین: 2 سهمیه مستقیم و یک پلی آفتایلند: یک سهمیه مستقیم و یک پلی آفاسترالیا: یک سهمیه مستقیممالزی: یک سهمیه مستقیم

سیر تا پیاز لیگ نخبگان و سهمیه ایران در آسیا

فرمت برگزاری مسابقات لیگ نخبگان به این شکل است که 24 تیم در مرحله گروهی از شرق (12 تیم) و از غرب (12 تیم) به صورت جداگانه مثل گذشته باهم رقابت می کنند. مسابقات گروهی به این شکل برگزاری می شود که 12 تیم غرب در این مرحله 8 بازی با 8 تیم مختلف انجام می دهند یعنی مثلا اگر الهلال با پرسپولیس در بازی رفت در ریاض بازی کند دیگر بازی برگشتی در تهران در کار نیست بلکه همه تیم ها فقط یک بار با تیم ها بازی می کنند. در پایان تیم های اول تا هشتم از 12 تیمی که باهم رقابت کردند راهی مرحله یک هشتم نهایی لیگ نخبگان می شوند. بدین ترتیب 8 تیم از غرب و 8 تیم از شرق به این مرحله راه پیدا می کنند.

اما فرمت برگزاری مرحله یک هشتم نهایی لیگ نخبگان به شرح زیر است:به شکل رفت و برگشت برگزاری می شود که تیم اول با تیم هشتم رقابت می کند، تیم دوم با تیم هفتم بازی دارد، تیمسوم با تیم ششم رقابت می کند و در پایان تیم چهارم با تیم پنجم بازی خواهد داشت.اما از مرحله یک چهارم نهایی لیگ نخبگان تا فینال کشور عربستان میزبان مسابقات خواهد بود که به صورت تک بازی و حذفی برگزار می شود.این مسابقات از سپتامبر پیش رو(شهریوماه) آغاز می شود و در ماه می سال آینده یعنی (اردیبهشت ماه) به پایان می رسد.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیر تا پیاز لیگ نخبگان و سهمیه ایران در آسیا" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیر تا پیاز لیگ نخبگان و سهمیه ایران در آسیا"، کلیک کنید.