شباهت باورنکردنی مرسدس بنز و MVM X55/ عکس

امیرمسعود عابدین_ مالکان مرسدس بنز EQB در ایالات متحده آماده فراخوان مهمی شده اند، چرا که نقص ایمنی عجیبی در خودروی آن ها شناسایی شده است. نقص ایمنی شناسایی شده در EQB به قدری مهم است که حتی وقتی خودرو پارک هم شده باشد، نباید به آن نزدیک شوید!

مرسدس برای اولین بار در ژوین 2022 متوجه این مشکل شد، زمانی که شکایت هایی در مورد صداها و لرزش های پیشرانه از دارندگان EQB در خارج از ایالات متحده دریافت کرد. این خودروساز شروع به بررسی این موضوع کرد و تشخیص داد که این لرزش ناشی از چرخ دنده ای در موتور جلو است که می تواند به دلیل جوش بسیار شکننده باشد.

شباهت باورنکردنی مرسدس بنز و MVM X55/ عکس

این موضوع می تواند باعث شود که چرخ دنده دیفرانسیل در موتور جلو آزادانه در مجموعه خود بچرخد و اساساً برق چرخ های جلو را قطع کند. خوشبختانه، از آنجایی که مشکل فقط در یک محور منفک شده بود، EQB همچنان می توانست با موتور عقب حرکت کند و مالکان را در جاده درگیر نکند.

به گزارش گیل 25، همان طور که مرسدس به بررسی این موضوع ادامه داد، متوجه شد که از دست دادن قدرت تنها خطر ایمنی بالقوه مرتبط با این خرابی نیست؛ اگر چرخ دنده دیفرانسیل بتواند آزادانه بچرخد، اهرم آن نمی تواند از چرخش چرخ های جلو جلوگیری کند و ممکن است این خودرو آزادانه حرکت کند، حتی اگر خودرو در وضعیت “پارک” (P) باشد. اگرچه ترمزدستی هنوز کار می کند، اما ممکن است رانندگان از آن غافل شوند و بنابراین خودرو بی دلیل و آزادانه حرکت می کند.

شباهت باورنکردنی مرسدس بنز و MVM X55/ عکس

این مشکل مدل های EQB 300 و 350 مدل 2022 را تحت تاثیر قرار می دهد و از دارندگان این خودروها خواسته شده است تا خودروی خود را به نمایندگی نزدیک بازگردانند، جایی که پیشرانه الکتریکی جلو بدون هیچ هزینه ای تعویض می شود.

جالب است که این اتفاق ما را به یاد ماجرایی می اندازد که چندی پیش در کشورمان رخ داد؛ ماجرای کنده شدن اکسل عقب MVM X55 پرو که منجر به فراخوان تمامی این خودروها در کشور شد.

54322

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شباهت باورنکردنی مرسدس بنز و MVM X55/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شباهت باورنکردنی مرسدس بنز و MVM X55/ عکس"، کلیک کنید.