شهروندان در روز طبیعت حرمت ماه مبارک رمضان و شهادت حضرت امیر المومنین (ع)را حفظ کنند

به گزارش خبرگزاری گیل 25 استان سمنان ،جعفر مرادی حقیقی درگفتگو باخبرنگاران در حاشیه گشت نوروزی یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: روز طبیعت زمان پیوند میان انسان ، طبیعت و فضای پیرامون خود است و باید افراد جهت حفظ طبیعت وعرصه های منابع طبیعی کوشا باشند.
مرادی حقیقی در ادامه افزود: شهروندان می توانند از این روز به دلیل همزمانی با تقارن ماه مبارک رمضان از دامان طبیعت برای شناخت بیشتر نسبت به ذات خداوند بهره گیری کنند و با نشاط ، شادمانی و با نیروی مضاعف برای کار و فعالیت آماده شوند.
این مقام مسیول ازتوزیع بروشورترویجی و اطلاع رسانی حاوی نکات زیست محیطی در بین گردشگران ومردم استان خبر داد و ابراز کرد: هدف از این اقدام این است که حفاظت از محیط زیست وعرصه های منابع طبیعی در بین مردم به فرهنگ و ارزش تبدیل شود.
جعفرمرادی حقیقی خاطرنشان کرد: مردم ترجیحاً محل اسکان خود را در اماکنی انتخاب کنند که از پوشش گیاهی و جنگلی کمتری برخوردار باشد و از لگدمال کردن گیاهان و شکستن سرشاخه های درختان خودداری کنند.
این مقام مسیول اظهار کرد: تقاضا و توصیه ما این است که شهروندان سبزه ها را روی خودرو نگذارند چراکه در مسیر رها شده و منظره نامطلوبی ایجاد می کند.
وی بیان کرد: شهروندان و گردشگران از قطع درختان، تخریب لانه پرندگان و آسیب به حیات وحش جدا خودداری کنند.
آمادگی بوستان های جنگلی سمنان برای میزبانی از طبیعت دوستان
جعفر مرادی حقیقی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در گفت و گوبا خبرنگاران گفت: 18 بوستان جنگلی و 15 پایگاه امداد جنگل و مرتع استان درتقارن روزطبیعت ،شهادت حضرت امیر المومنین(ع) وماه مبارک رمضان میزبان طبیعت دوستان است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان : بوستان های جنگلی سراسر استان در روز طبیعت آماده میزبانی از طبیعت دوستان است.
وی با درخواست از مردم برای روشن نکردن آتش نزدیک درختان در روز طبیعت افزود : شهروندان در صورتی که آتشی برافروختند ، قبل از ترک محل از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند.
مرادی حقیقی همچنین گفت : مردم برای جلوگیری از تخریب عرصه های طبیعی از ریختن زباله در طبیعت، روشن کردن آتش در مناطق جنگلی، استفاده از سرشاخه های خشک درختان برای روشن کردن آتش خودداری کنند.
وی با اشاره به نقش مهم مردم در حفظ انفال بیان کرد: مردم در زمینه پیشگیری از تخریب، تصرف و حریق به عرصه های منابع طبیعی، صید و شکار غیرمجاز را به طور شبانه روزی می توانند گزارش خود را با شماره تلفن 1504 و یا با تلفن 139 و 1540 ستاد خبری یگان حفاظت اطلاع رسانی کنند.
بروشور با موضوع ترویج،آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگسازی عرصه های منابع طبیعی دراستان سمنان توزیع شد
سرهنگ علیرضا ابوطالبی، فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با بیان اینکه کارهای فرهنگی خوبی برای روز طبیعت امسال از سوی یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری پیش بینی شده ، تاکید کرد: اطلاع رسانی نسبت به حفظ انفال مهم ترین محور این اقدامات است.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با بیان اینکه روشن کردن آتش در روز سیزده بدردرطبیعت ممنوع بوده ، بیان کرد: مردم برای حفظ پاکیزگی محیط زیست، می توانند از پلاستیک های زباله توسط یگان حفاظت منابع طبیعی و محیط زست استان استفاده کنند.
ابوطالبی بیان کرد: نیروهای یگان حفاظت اداره کل و شهرستان های تابعه با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست استان برای اطلاع رسانی ترویجی و آموزشی بر حفاظت از اراضی ملی و عرصه های منابع طبیعی در روز طبیعت فعالیت خواهند کرد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شهروندان در روز طبیعت حرمت ماه مبارک رمضان و شهادت حضرت امیر المومنین (ع)را حفظ کنند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شهروندان در روز طبیعت حرمت ماه مبارک رمضان و شهادت حضرت امیر المومنین (ع)را حفظ کنند"، کلیک کنید.