شوراها حلقه میانی ارتباط مردم با حاکمیت هستند – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار گیل 25؛ مهدی رمضانی شامگاه پنج شنبه با حضور در همایش روز ملی شوراها که در سالن آمفی تیاتر اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دیواندره برگزار شد ضمن تبریک روز ملی شورا، اظهار کرد: شوراها در حوزه ارتباط مردم با حاکمیت نقش ویژه ای دارند و حلقه میانی این ارتباط هستند.

وی افزود: این حلقه نقش دوسویه ای دارد که سبب برقراری ارتباط مناسب تر میان مردم و حاکمیت خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه شورا یک نهاد مبتنی بر فعالیت های مردمی و مردم پایه است گفت: در واقع در تعامل فی مابین نهاد شورا به عنوان یک نهاد مردمی با دولت، امورات مختلف در حوزه های عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی اقوام پیدا می کند.

شوراها حلقه میانی ارتباط مردم با حاکمیت هستند

سید جواد حسینی، فرماندار دیواندره در این همایش نیز با اشاره به اینکه تاسیس شوراهای اسلامی نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی است، گفت: این نهاد مردمی، تجلی عینی مردم سالاری دینی و گامی بلند در راستای تحقق حاکمیت مردم بر سرنوشت خود است.

وی در ادامه افزود؛ با تشکیل شوراها ظرفیتی ایجاد شد تا مردم بتوانند در امور مربوط به خود ورود کنند و همین موضوع نقطه عطفی در جمهوری اسلامی محسوب می شود، از این رو تجلی حکمرانی مردمی در شوراها کار اشتباه و بیهوده ای نیست.

گفتنی است؛ در پایان این همایش از شوراهای برتر در سطح روستا، بخش، شهر و شهرستان تقدیر بعمل آمد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شوراها حلقه میانی ارتباط مردم با حاکمیت هستند – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شوراها حلقه میانی ارتباط مردم با حاکمیت هستند – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.