صدور نخستین پروانه استاندارد اجباری خدمات پس از فروش خودرو – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

صدور نخستین پروانه استاندارد اجباری خدمات پس از فروش خودرو - خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری گیل 25، محمدحسین طاهری مدیرکل استاندارد استان تهران گفت: با اجرای اجباری استاندارد خدمات پس از فروش خودرو، نخستین پروانه استاندارد در این خصوص، توسط اداره کل استاندارد استان تهران صادر شد.

وی گفت: استاندارد خدمات پس از فروش خودرو بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره 19117 از تاریخ 13 آبان 1402 اجباری شد و مطابق ماده 15 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، هر گاه اجرای استاندارد کالا یا خدماتی مشمول مقررات استاندارد اجباری باشد، تولید، توزیع، تمرکز و عرضه آن کالا و یا خدمت بدون مجوز استاندارد ممنوع است و با متخلف مطابق ماده 40 قانون مذکور برخورد می شود.

طاهری اضافه کرد: با تصویب شورای عالی استاندارد، در راستای حصول اطمینان از کیفیت خدمات ارایه شده، تعیین حداقل سطح کمی و کیفی خدمات عرضه شده توسط نمایندگی های مجاز عرضه کنندگان خودرو و همچنین حمایت از حقوق مصرف کنندگان و جلب رضایت مشتریان، این استاندارد مشمول مقررات استاندارد اجباری شد.

مدیرکل استاندارد استان تهران با اشاره به فعالیت بیش از 50 شرکت عرضه و ارایه کننده خدمات پس از فروش خودرو در استان تهران، گفت: بر اساس مصوبات شورای عالی استاندارد، این شرکت ها باید برای دریافت پروانه کاربرد نشان استاندارد اجباری برای خدمات خود از طریق ثبت درخواست و مراجعه به اداره کل استاندارد استان تهران اقدام کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صدور نخستین پروانه استاندارد اجباری خدمات پس از فروش خودرو – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صدور نخستین پروانه استاندارد اجباری خدمات پس از فروش خودرو – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.