صدیقی: برای میزبانی از مسابقات بین المللی ووشو اقدام می کنیم

صدیقی: برای میزبانی از مسابقات بین المللی ووشو اقدام می کنیم

رییس فدراسیون ووشو ایران گفت: گرفتن میزبانی مسابقات رزمی شرایط خاصی دارد، اما ما تلاش می کنیم در ووشو هم میزبانی بگیریم.

به گزارش گیل 25، بعد از ظهر امروز(جمعه – 18 خرداد 1403)، امیر صدیقی، رییس فدراسیون ووشو و کوراش ایران، در نشست خبری پیش از آغاز مسابقات کوراش قهرمانی آسیا به میزبانی تهران، اظهار کرد: امروز فدراسیون ووشوی جمهوری اسلامی ایران میزبان سیزدهمین دوره مسابقات کوراش قهرمانی آسیاست و این اتفاق بعد از موفقیت ورزشکاران ما در مسابقات مختلف بین المللی رخ داد که اتفاق بزرگی است. این دومین رویداد بین المللی است که ما امسال میزبان هستیم و جا دارد از وزارت ورزش و جوانان تشکر کنم که در انجام این میزبانی بسیار کمک کرد.

او ادامه داد: هم چنین فدراسیون جهانی و آسیا بسیار کمک کردند تا با یک شکل منحصر به فرد این مسابقات را برگزار کنیم. خوشحال هستیم که دختران ما در یک رویداد بین المللی به میزبانی ایران رقابت می کنند. امیدواریم ملی پوشان آقایان ما هم نتایج خوبی کسب کنند. روز گذشته هم جلسه خوبی با وزیر ورزش داشتیم که نگاه خوبی به کوراش و ووشو دارند.

رییس فدراسیون ووشو و کوراش تاکید کرد: امسال تقویم شلوغی داریم و بعد از این مسابقات 20 ورزشکار را به مسابقات بریکس اعزام می کنیم. سعی می کنیم بعد از این حتی میزبانی مسابقات جهانی را هم بگیریم و امیدوارم با کمک همه اصحاب رسانه، این مسابقات به خوبی پوشش خبری داده شود.

صدیقی در پاسخ به این سوال که فدراسیون ایران برای میزبانی از مسابقات بین المللی ووشو چقدر شانس دارد؟ اظهار کرد: شرایط میزبانی مسابقات رزمی خاص است. این میزبانی تجربه اول ما است و امیدواریم که میزبان یک رویداد قهرمانی آسیا یا جهانی در ووشو هم باشیم. ما میزبان مسابقات بین المللی مثل جام پارس بوده ایم، اما سعی می کنیم در ووشو هم چنین میزبانی را کسب کنیم.

رضا نصیری نژاد، دبیر کل فدراسیون جهانی کوراش هم درباره میزبانی ایران از مسابقات قهرمانی آسیا گفت: ما در بحث برگزاری مسابقات بین المللی مقداری محدودیت داریم که به قوانین کشور برمی گردد. ایران کشوری است که سخت افزار خوبی دارد اما بنا به دلایلی، گرفتن میزبانی های بین المللی در سطح آسیا و جهانی کمی سخت است و این مهم به راحتی کسب نشد.

او ادامه داد: به عنوان مثال ما رایزنی و مذاکرات زیادی کردیم تا این مسابقات قهرمانی آسیای کوراش طبق قوانین جمهوری اسلامی برگزار شود، به عنوان مثال همه بانوان باید با حجاب مبارزه کنند.

نصیری نژاد افزود: زحمات خیلی زیادی کشیده شد و الان خیلی خوشحال هستیم که دستورات لازم صادر شد تا این رقابت ها برگزار کنیم. ما فکر می کردیم بخاطر اتفاق تلخی که برای رییس جمهور افتاد میزبانی کنسل شود اما خوشبختانه مجوزهای لازم صادر شد.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صدیقی: برای میزبانی از مسابقات بین المللی ووشو اقدام می کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صدیقی: برای میزبانی از مسابقات بین المللی ووشو اقدام می کنیم"، کلیک کنید.