ضرورت اقدام قاطع و بازدارنده کشورهای اسلامی برای توقف جنایات صهیونیست ها

رییس جمهور در گفت وگوی تلفنی با اردوغان مطرح کرد:

ضرورت اقدام قاطع و بازدارنده کشورهای اسلامی برای توقف جنایات صهیونیست ها

رییس جمهور با اشاره به ضرورت پیگیری و اجرای توافقات صورت گرفته میان ایران و ترکیه، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تقویت و ارتقای همکاری ها در زمینه انرژی تاکید و ابراز امیدواری کرد، همکاری های دو طرف در جهت تامین منافع دو ملت و همچنین افزایش وحدت و انسجام در میان امت اسلامی نقش آفرین باشد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری گیل 25؛ حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی بعد از ظهر امروز یکشنبه در گفت وگوی تلفنی با رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه، ضمن تبریک ایام ماه مبارک رمضان و آرزوی صلح، ثبات، امنیت و رفاه برای امت اسلامی، اهمیت برداشتن گام های عملی در جهت تقویت هر چه بیشتر مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین را مورد تاکید قرار داد.

رییس جمهور در ادامه با اشاره به ضرورت پیگیری و اجرای توافقات صورت گرفته میان دو کشور، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تقویت و ارتقای همکاری ها در زمینه انرژی تاکید و ابراز امیدواری کرد، همکاری های دو طرف در جهت تامین منافع دو ملت و همچنین افزایش وحدت و انسجام در میان امت اسلامی نقش آفرین باشد.

رییسی در بخش دیگری از سخنان خود در این گفت وگوی تلفنی به رنج و درد توصیف ناپذیر مردم غزه ناشی از استمرار جنایتگری های رژیم غاصب صهیونیستی به رغم صدور قطعنامه آتش بس از سوی شورای امنیت سازمان ملل اشاره کرد و گفت: رژیم صهیونیستی نه تنها به این قطعنامه بلکه به هیچ قانون، معاهده و میثاق بین المللی پایبندی ندارد و زیر پا گذاشتن بیش از 400 بیانیه و قطعنامه بین المللی بیانگر خوی تجاوزگری، قانون شکنی و ضد بشری این رژیم است که همکاری جدی کشور های اسلامی برای حمایت از مردم مظلوم غزه را ضروری ساخته است.

رییس جمهور با بیان اینکه امروز انتظار امت اسلامی از سران کشور های اسلامی اقدام قاطع و بازدارنده برای توقف نسل کشی و جنایات صهیونیست ها در فلسطین است، بر ضرورت هم افزایی کشور های اسلامی در ذیل سازمان همکاری های اسلامی و دیگر سازمان های منطقه ای و بین المللی برای امدادرسانی و کمک به مردم غزه تاکید کرد و گفت: در شرایطی که دولت آمریکا همچنان به حمایت های مالی و تسلیحاتی گسترده خود از رژیم جنایتکار صهیونیستی ادامه می دهد، یکی از بازدارنده ترین و موثرترین راهکار ها برای وادار کردن صهیونیست ها به توقف جنایتگری در غزه، قطع کامل روابط سیاسی و اقتصادی با این رژیم است.

رییسی همچنین با تاکید برضرورت همکاری و وحدت کشور های اسلامی در زمینه ارسال کمک های بشر دوستانه به نوار غزه برای جلوگیری از قحطی در فلسطین آمادگی جمهوری اسلامی را برای هر گونه ابتکاری در این زمینه اعلام کرد.

رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه نیز در این گفت وگوی تلفنی ضمن تبریک ایام ماه ضیافت الهی به دولت و ملت ایران و همچنین تبریک برگزاری موفقیت آمیز انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان، بر تعهد دولت ترکیه به پیگیری و اجرای توافقات صورت گرفته فیمابین در شورای عالی همکاری های ایران و ترکیه در سفر اخیر رییس جمهور اسلامی ایران به این کشور تاکید کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ضرورت اقدام قاطع و بازدارنده کشورهای اسلامی برای توقف جنایات صهیونیست ها" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ضرورت اقدام قاطع و بازدارنده کشورهای اسلامی برای توقف جنایات صهیونیست ها"، کلیک کنید.