علی باقری در راه روسیه

علی باقری در راه روسیه

علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه در راس هیاتی به منظور شرکت در اجلاس وزیران امور خارجه بریکس تهران را به مقصد شهر «نیژنی نووگورود» روسیه ترک کرد.

به گزارش گیل 25، نشست وزیران امور خارجه بریکس و همچنین نشست وزیران امور خارجه بریکس و کشورهای در حال توسعه با حضور وزیران امور خارجه 10 کشور عضو بریکس در تاریخ 21 و 22 خرداد  1403 در شهر نیژنی نووگورود ـ روسیه برگزار خواهد شد.

قرار است در این نشست موضوعات مهم روابط بین الملل، راه کارهای ارتقای حکمرانی جهانی، حل و فصل منازعات در بسترهای چندجانبه و با تمرکز بر افزایش تاثیرگذاری کشورهای در حال توسعه، مورد توجه و بررسی قرار گیرد.

وزیران امور خارجه کشورهای بریکس، همچنین نقشه راه توسعه مشارکت راهبردی میان کشورهای عضو را مشخص و زمینه و بستر لازم را برای برگزاری شانزدهمین اجلاس سران بریکس که با حضور روسای جمهور و در کازان برگزار می شود، فراهم خواهند آورد.

سرپرست وزارت امور خارجه ضمن حضور در این نشست و تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات منطقه ای و بین المللی، با وزیران امور خارجه و روسای هیات های شرکت کننده در این دو نشست دیدار و گفتگو خواهد کرد. این اولین نشست وزیران امور خارجه بریکس پس از عضویت رسمی جمهوری اسلامی ایران در این گروه است.

پایان خبر گیل 25

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "علی باقری در راه روسیه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "علی باقری در راه روسیه"، کلیک کنید.