فعالیت های قهرمانی نباید مانع تشکیل خانواده یا فرزندآوری شود – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

فعالیت های قهرمانی نباید مانع تشکیل خانواده یا فرزندآوری شود - خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری گیل 25، انسیه خزعلی، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، در نشست هم اندیشی نخبگان بسیج با قرارگاه تعالی زن و خانواده که در سالن شهید سعیدی قم برگزار شد، با اشاره به راه اندازی رویداد فرهنگ عامه و خانواده، بیان کرد: اکنون رویداد ملی خانواده و فرهنگ عامه با بررسی دقیق فرصت ها و آسیب ها در قالب 9 کارگروه طراحی شده و راهبر اساسی به دنبال حمایت از زیست بوم خانواده است و مدیریت و تربیت خانواده، موفقیت و مهارت خانواده، سلامت، جمعیت و نشاط خانواده، بازی و اوقات فراغت خانواده، محیط زیست و نقش خانواده، سفره و تغذیه خانواده، رسانه خانواده، مد و لباس خانواده و فرهنگ و میراث ناملموس خانواده از کارگروه های این رویداد هستند.

وی با اشاره به اینکه در 11 استان موضوع تغذیه سالم و سنتی را در مدارس پیگیری کرده ایم، افزود: در راستای این رویداد، در چند استان دیگر هم بازی های خانوادگی و سنتی و بازی هایی که صمیمیت را در بین اعضای خانواده ایجاد می کند طراحی و اجرا می شود و از کسانی هم که در این زمینه ایده و خلاقیت دارند به طور کامل حمایت می کنیم تا تمام این بازی های خانوادگی و سنتی را بتوانیم بومی سازی کرده و به آن هویت دخترانه برای دختران سرزمینمان ببخشیم زیرا دشمنان با طراحی بازی های سوگیرانه برای فرزندان ما، افکار آنان را مورد تهدید قرار دادند و لذا این مسیله هم اولویت جدی ما است.

خزعلی با بیان اینکه باید فرهنگ خانواده ها را ارتقا داده و فرهنگ ایرانی و اسلامی را در جامعه ترویج کنیم، اظهار کرد: کنترل فضای مجازی، بازی های رایانه ای، ارتقای سواد رسانه ای و توجه به زیست عفیفانه در راستای ارتقای فرهنگ خانواده و پیاده سازی فرهنگ ایرانی و اسلامی در جامعه انجام می شود. یکی از اقدامات جدی مورد پیگیری ما در 16 استان، زیست عفیفانه است که معلمان آموزش و پرورش به والدین دانش آموزان آموزش می دهند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان با حرکتی ساماندهی شده، پوشش و حجاب زن ایرانی را مورد حمله قرار دادند، گفت: بدسلیقگی ها هم به حرکات ساماندهی شده دشمنان دامن می زند اما باید همگی درباره این موضوع احساس مسیولیت بکنیم.

فعالیت های قهرمانی نباید مانع تشکیل خانواده یا فرزندآوری شود

انسیه خزعلی، همچنین در همایش مدیران ورزش بانوان سراسر کشور که در جامعه الزهرا (س) برگزار شد با بیان اینکه امیدواریم حرکت هایی که در رسیدن به الگوی سوم صورت می گیرد توانمندی زنان جامعه ما را به خوبی به جهان بنمایاند و اذهان را از شبهه ها برهاند، گفت: شما به خوبی نشان می دهید که یک زن مسلمان می تواند جنبه های مختلف فعال بودن و مولد بودن را در جنبه های گوناگون فرهنگی و ورزشی نشان دهد. شما ارزش و ورزش را در کنار هم حفظ نمودید

وی بیان کرد: خوشبختانه در این دولت شاهد حرکت به سمت عدالت ورزشی هستیم و برای اینکه سلامت حرکتی زنان بیشتر مورد توجه قرار بگیرد، سال گذشته بخشی از یک درصد مربوط به بانوان و خانواده به مسیله پایش سلامت حرکتی بانوان در سراسر کشور اختصاص یافت.

معاون رییس جمهور اظهار کرد: در ورزش قهرمانی شاهد هستیم مدال های زنان با مدال های مردان برابری می کند و این نشان دهنده پشتیبانی و حمایت های نظام و نیز همت و توان زنان ایرانی است.

خزعلی با اشاره به مسیله جمعیت و اهمیت آن در قشر ورزشکار بیان کرد: برخی فعالیت های قهرمانی نباید مانع تشکیل خانواده یا فرزندآوری شود برخی موانع احصا شده و از همین جا از شما بانوان ورزشی می خواهم مشکلات و موانع اداری را برای ما احصا کرده تا ما بتوانیم برای برخی از آنها چاره جویی داشته باشیم باید توجه داشت که حمایت از خانواده ورزشکاران خصوصاً در بانوان مورد تاکید است.

وی تصریح کرد: الویت ما در دولت سیزدهم پیشرفت زنان، تقسیم عادلانه امکانات کشور و شناخت ظرفیت های زنان و زمینه سازی برای بروز استعدادهایشان است تا زنان بتوانند در راستای شکوفایی توانمندی ها در ابعاد مختلف بدرخشند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فعالیت های قهرمانی نباید مانع تشکیل خانواده یا فرزندآوری شود – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فعالیت های قهرمانی نباید مانع تشکیل خانواده یا فرزندآوری شود – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.