فیشینگ کار حرفه ای بیش از 2 هزار حساب بانکی در قم دستگیر شد – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

فیشینگ کار حرفه ای بیش از 2 هزار حساب بانکی در قم دستگیر شد - خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری گیل 25، حجت الاسلام والمسلمین حسن غریب با اعلام این خبر افزود: متهم با درج آگهی کار در منزل در سایت نیازمندی ها و از طریق ارسال نرم افزار جعلی و مخرب استخدام فروشگاه ها و درگاه پرداخت جعلی، تلفن همراه قربانیان را هک و حساب بانکی آنها را خالی کرده است.

وی با اشاره به اینکه پلیس فتا قم و بندر انزلی با رصد مستمر فضای مجازی موفق به شناسایی و دستگیری متهم در بندر انزلی با صدور دستورات قضایی دادیار شعبه 16 دادسرای جرایم رایانه ای قم شدند گفت: این متهم در چند سال گذشته با هک گوشی قربانیان پس از نصب بدافزار جعلی استخدام در سازمان های دولتی، اطلاعات بیش از 2 هزار کارت بانکی را بدست آورده است.

وی گفت: متهم در ابتدا هدف های خود را در سایت نیازمندی ها با درج آگهی کار در منزل با عنوان بسته بندی خشکبار و استخدام در فروشگاه پیدا می کرد و با هدایت آنها به سمت صفحه شخصی تلگرامی برای ارسال شرایط استخدام و سوابق کاری با استفاده از چند سیم کارت اجاره ای اقدام به ارسال بدافزار فروشگاه اتکا و فروشگاه های مشابه برای آنان و هک گوشی آنان و دسترسی به اطلاعات و خالی کردن حساب های شخصی آنان کرده است.

وی افزود: همچنین در سال های اخیر پس از دسترسی غیر مجاز به شماره شهروندان برای آنان پیامک فراخوان تجمعات اعتراضی و توهین به مقامات ارسال کرده است.

حجت الاسلام غریب در مورد هدف متهم از ارسال پیامک های شرکت در اغتشاشات بیان داشت: متهم تصور می کرد با ارسال پیامک های توهین و تجمع از گوشی قربانیان به مخاطبان، آنها دیگر جرات طرح شکایت قضایی را به دلیل ارسال این پیامک های مجرمانه نخواهند داشت.

این مقام قضایی، کلاهبرداری رایانه ای، جعل و استفاده از داده مجهول رایانه ای، پولشویی، دسترسی غیر مجاز به داده ها، نقض تدابیر امنیتی، تولید توزیع و انتشار هر نوع ابزار الکترونیکی به منظور ارتکاب جرایم رایانه ای، توهین به مقامات، فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی، اغوا و تحریک مردم به جنگ و کشتار را از اتهامات مندرج در کیفرخواست این متهم عنوان و خاطرنشان کرد: متهم برای خالی کردن حساب های بانکی از دریافت شارژ و افزایش اعتبار کیف پول های در اختیار خود و خرید ارز دیجیتال استفاده می کرد.

وی بر لزوم هوشیاری شهروندان در عدم استفاده از لینک های آلوده و جعلی با عناوین جذاب و فریبنده تاکید کرد و هشدار داد: مجرمان رایانه ای با هک گوشی قربانیان پس از نصب بدافزار یا پرداخت از درگاه جعلی به تمامی پیامک ها، شماره تماس ها، گالری و تمامی اطلاعات گوشی و فعالیت های بانکی آنان دسترسی داشته و امکان هرگونه فعالیت مجرمانه ای را خواهند داشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فیشینگ کار حرفه ای بیش از 2 هزار حساب بانکی در قم دستگیر شد – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فیشینگ کار حرفه ای بیش از 2 هزار حساب بانکی در قم دستگیر شد – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.