قرآن کریم برطرف کننده نیازهای فکری و زندگانی است – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری گیل 25، آیت الله علی عباسی در مراسم ششمین اجلاسیه کنگره بین المللی اندیشه های قرآنی امام خامنه ای در تبریز، ضمن تبریک دهه کرامت و گرامیداشت ولادت با سعادت فاطمه معصومه سلام الله علیها، هدایت ها و حمایت های آیت الله آل هاشم؛ نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی از این همایش را بسیار مهم ارزیابی نمود و گفت: از همه مسیولان و مدیران بخش های اداری، فرهنگی، حوزوی و دانشگاهی استان تقدیر می کنم که هر یک به سهم خود در برگزاری هرچه با شکوه تر این همایش نقش آفرینی نمودند.

وی در ادامه ضمن اشاره به موضوع کنگره اندیشه های قرآنی امام خامنه ای، قرآن کریم را به عنوان تنها کتاب خالص و بی شک و شبهه الهی برای هدایت بشر که امروز در دست ما است دانست و اظهار داشت: قرآن کریم کتاب مبین و برطرف کننده نیازهای فکری و عملی انسان است و انسان را به راه های سلامت اجتماعی هدایت می کند.

آیت الله دکتر عباسی با تاکید بر اینکه سالم ترین زندگی در سایه عمل به قرآن کریم به دست می آید، اظهار داشت: قرآن کریم قواعد زندگی پاک و معنوی را به انسان می آموزد. سبک زندگی و فرهنگ و تمدن الهی و معنوی بر اساس تمسک به قرآن دست یافتنی است.

وی اندیشه های حکیمانه رهبر معظم انقلاب که در سایه سار تلمذ در محضر قرآن بدان دست یافته را از دیگر محورهای این همایش دانست و اظهار داشت: اندیشه های قرآنی و تفسیر و برداشت و روایت امام خامنه ای از قران کریم به عنوان یک حکیم الهی و پرچمدار احیای تمدن نوین اسلامی بسیار راهگشاست.

رییس جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه علی رغم تمام تلاش های صورت گرفته هنوز هم فعالیت های بیشتری برای عرضه اندیشه های قرآنی رهبر معظم انقلاب لازم است، خاطرنشان کرد: قرآن کریم ارایه دهنده نظام زندگی است و توجه به اینکه قرآن گنجینه ای برای ارایه نظام حیات بشر است، بسیار مهم و ضروری است. در یکی دو قرن اخیر بیش از گذشته به این ادبیات نظام سازی توجه شده است.

وی به تفاوت تفاسیر پیشین قرآن با تفاسیری چون المیزان اشاره نمود و ابراز داشت: نگاه تفسیر المیزان نشان دهنده اهمیت استخراج نظامات زندگی فردی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و حکمرانی از آموزه های قرآنی است. این نظام سازی ها در قرن اخیر مورد توجه اندیشمندانی که در خدمت به ساحت قرآن فعالیت می کردند، قرار گرفته است.

آیت الله عباسی بازشناسی اندیشه قرآنی علامه طباطبایی و شاگردان ایشان از جمله امام خامنه ای، شهید مطهری و استاد علامه مصباح را بسیار مهم توصیف نمود و ابراز داشت: توجه به موضوع نظام سازی در کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی مقام معظم رهبری بسیار مهم است.

وی جهان بینی را اصلی ترین بنیاد یک تمدن دانست و ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب ضمن ارایه جهان بینی تمدن ساز، تمام مباحث را با حیات اجتماعی بشر، مرتبط ساخت و حتی در موضوع عبادت و رابطه انسان با خداوند به عبودیت جمعی که جامعه ای در مسیر عبودیت خدا حرکت کند تصریح می کنند.

رییس جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه در نگاه تمدنی رهبر معظم انقلاب، عبادت و عبودیت فقط یک پدیده و عمل فردی نیست و بر این اساس جامعه ای اسلامی است که در مسیر عبودیت الهی حرکت کند. در موضوع نبوت هم ایشان به بعثت اجتماعی اشاره می کنند.

وی به تبیین فرازهایی از مباحث توحید، نبوت، ولایت و امامت در کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی رهبر معظم انقلاب پرداخت و ابراز داشت: مسیله امروز بشر مسیله تمدن است. جهان ما در دوره افول تمدن مادی غربی و صعود تمدن الهی و معنوی است. ارایه این تمدن معنوی آرمان بلند انقلاب اسلامی است.

آیت الله عباسی ارایه یک تمدن الهی و معنوی به بشر را از آثار و برکات انقلاب اسلامی دانست و بیان داشت: دشمنی دشمنان انقلاب اسلامی نه فقط به جهت مسایل سیاسی، بلکه مهمتر از آن به خاطر خوف از زوال تمدن مادی است که هیچ رقیبی را تحمل نمی کند. آرمان بلند تمدنی انقلاب اسلامی عرضه این تمدن نوین است. به لطف الهی و با هدایت های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ملت ما پیشگامی و پیشتازی در عرضه این الگوی مدنیت جدید را به دست گرفته و منشا اصلی دشمنی ها با این انقلاب الهی در همین نکته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قرآن کریم برطرف کننده نیازهای فکری و زندگانی است – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قرآن کریم برطرف کننده نیازهای فکری و زندگانی است – خبرگزاری گیل 25 | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.